| tHeAnGeLoFwOrLd a întrebat:

"Ca stie Domnul calea dreptilor iar calea necredinciosilor va pieri".Buna.Am inceput cu citatul acesta deoarece vreau sa ma adreses tuturor satanistilor si ateilor. Voi, oi pierdute ale lui Hristos de ce cautati calea raului? Domnul va asteapta cu bratele deschise iar voi cautati raul intruchipat.Atat de scarbita sunt de vorbele voastre.Doamne,adu infricosatoarea Ta judecata sa vada acesti necredinciosi(atei, satanisti)puterea Ta.Atunci isi vor da seama ca toata viata lor a fost o ruina dar va fi prea tarziu.Doamne da-le un semn ca tu existi si sa nu mai intoarca pe dos cuvantul Tau cel sfant, sa se indoiasca de minunile si toate faptele marete ale tale.Chiar daca nu vreti sa recunoasteti calea Domnului si dreptatea Lui in adancul vostru dar acolo adanc adanc in suflet exista o samanta de speranta ca Dumnezeu exista dar voi ati lasat loc diavolului si el si-a facut locas in sufletul vostru incat faceti orice sa-l indeparta-ti de la voi si nu numai de la voi ci incuraja-ti si pe alti sa nu mai creada in Domnul Dumnezeul Sfant. Dar inca mai este loc la crucea Domnului unde puteti si voi ajunge dar aceasta se face cu credinta mare ceea ce voi nu aveti deloc.Stiu ca vorbele mele pentru voi nu au nici un rost dar stiu ca trebuie sa apar cuvantul Domnului. E datoria mea si nu numai a mea si tuturor crestinilor sa aduca credinta in locurile goale.
DUMNEZEU EXISTA! DUMNEZEU EXISTA! DUMNEZEU EXISTA! Amin.

27 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Dumnezeu nu exista! Dumnezeu nu exista! Dumnezeu nu exista! Amin.

| MMihai a răspuns:

Oamenii sunt de multe feluri :
1...Creștini--unii mai glumeți chiar scriu cre(ș)tini --
2...Persoane ce au aderat la alte credințe și filozofii religioase diferite de cre(ș)tinism, și este dreptul lor, să o facă!
3...Atei
4... Oameni care au aderat la secte mai ciudate:
4, 1 Wicca
4, 2 sataniștii
4, 3, / 4, 4 / 4, 5 / alții.

Dacă vrei să deturnezi de la credința lui unul cu o filozofie religioasă clară sau pe un Ateu ți să îl faci să creadă în bazaconiile Bibliei Creștine, ( că alături de basmul super-idiot cu Potopul Mondial sau de super-cretinismele din Exodul și Hristos devine bazaconie!), nu ai spor și lupți „cu morile de vânt ".
Un om normal, fără foarte grave probleme cu capul, deci unul care cât de cât gândește, nu poate accepta Biblia actuală, drept „Carte Sfântă "!
Cu regret, pentru voi mozaicii și creștinii, dar asta este!

| MMihai a răspuns:

Dacă chiar vrei să faci ceva corect, îndeamnă oamenii spre ne-păcătuire, nu spre Hristos, că nu ai spor!

| MMihai a răspuns:

A păcătui înseamnă de fapt, a face rău cu gândul sau cu fapta, voluntar sau involuntar, asupra a ce are suflet.

Chestia drăguță este că și ne viul are suflet.

Dacă acceptăm că și ne viul are suflet, aspectele legate de ecologie și de valorificarea energiilor neconvenționale capătă niște valențe filozofico- religioase teribil de interesante, în acest context.

Și evident o altă justificare și ar necesita o altă abordare la nivelul acțiunilor și non acțiunilor umane.

Ideea este că trebuie să demonstrăm / să probăm iubire pentru tot ce are suflet.

Caută să nu păcătuiești în general.

Că păcatele nu au iertare.
Sunt și religii mincinoase care vorbesc despre iertarea păcatelor.

( Nu există burete pentru șters /spălat păcatele/radieră pentru șters păcatele, iar dacă vrei să cumperi „ indulgențe",, este ca și cum ai arunca banii la gunoi".)

Iar păcatele tale vor atârna ca niște pietre de moară în toate planurile existențiale prin care va trece sufletul și spiritul tău.

Tot păcatele tale vor implica / vor genera o predestinare mizerabilă, în toate existențele tale ulterioare, cu trup material

| MMihai a răspuns:

Păcatele nu au iertare.///( mai ales păcatele voluntare, care vin cu un coeficient de gravitate al păcatului foarte mare, // coeficient de păcătuire foarte mare, în cadrul funcției de păcătuire.)

Iar păcatele tale vor atârna ca niște pietre de moară în toate planurile existențiale, prin care va trece sufletul și spiritul tău.

Tot păcatele tale vor implica / vor genera o predestinare mizerabilă, în toate existențele tale ulterioare, cu trup material.

| MMihai a răspuns:

Dacă încercam o analiză matematică, a păcatelor trebuie să introducem funcții de păcătuire!
Coeficienți de gravitate a păcatelor șamd!
Trebuie introdusă mulțimea păcătoșilor și mulțimea care trage foloase de pe urma păcătuirii precum și mulțimea victimelor păcatului.
Putem vorbi de păcate voluntare și păcate involuntare!
Putem inventa un termen păcatologia ca fiind știința care analizează păcatele și păcătuirea.
Orișice decizie umană poate fi analizată, ca păcătuire sau ca ne păcătuire.

| MMihai a răspuns:

Lumina fizică apare în ziua a 4 a a genezei.
Despre ce lumină este vorba în ziua 1 a genezei și despre ce întuneric, neexistând lumină fizică în ziua 1 a Genezei?
Nu cumva este vorba de lumina ne păcătuirii, de lumina cunoașterii și de lumina creației?, care sunt antagonice întunericului inculturii, ne cunoașterii și non creației.

| MMihai a răspuns:

I-am scris unui băiat asta și am copiat-o și pentru tine :

„„„„„ _______________( Păcatul Non Creației. ) _______________

Sunt și alte tipuri de păcate, despre care preotul nu îți va vorbii . Mă refer la păcatul non creației, care în spate are alte serii întregi de forme de păcătuire.
Nu este nici momentul și nici locul să abordez probleme serioase privind păcatul non creației.
Păcatul Non Creației cunoscut de foarte mulți, ar cam , lăsa muritori de foame, 90% din prelații, de pe planeta asta, care predică religii (incomplete), unde nici nu se vorbește explicit, despre păcatul non creației.

Și religia trebuie înțeleasă ca ceva, care trebuie perfecționat și îmbunătățit mereu.

Toți oamenii independent de religia în care cred, au fost hărăziți de Creator cu harul creației.

Evident că nu de idiot ce, este Creatorul i-a hărăzit, pe oameni cu harul Creației.

Ci pentru că oamenii trebuie să creeze , fiecare după puterile și capacitățile sale.

Extinzând raționamentul cu Creatorul ne idiot, putem pune problema obligației oamenilor de a crea și chiar despre păcatul non creației.
Pentru că fiecare om are datoria și obligația creației.

Ca după puterile sale să pună cărămiduțele lui la edificiul abstract de cunoaștere, progres și prosperitate al omenirii.

Ai obligația / datoria creație, ai obligația ( încă nescrisă în cărțile religioase, ale religiilor incomplete ,) de a așeza cărămiduțele tale, după puterile tale individuale , la maiestosul edificiu abstract, dar necesar, cel de prosperitate și progres al Umanității.

Dacă careva ți-ar fi predicat din evanghelia creației , ( care nu apare ca evanghelie explicită în nici o religie incompletă ), ai fi înțeles că ai obligația creației .

Deci ai datoria să trăiești, să înveți permanent și pe parcursul vieții tale să pui și tu, după puterile tale, cărămiduțele tale, la edificiul abstract de progres și de prosperitate al Omenirii.

Că nu de cretin ce este, Creatorul , te-a hărăzit și pe tine, cu harul creației, așa cum a hărăzit, pe toți oamenii indiferent că sunt creștini, necreștini, sau atei cu harul creației, cu capacitatea de a crea .
Nu ai știut, că ai obligația / datoria creației, dar acum știi. !

Ăsta este rostu vieții tale, să creezi pentru a așeza și tu cărămiduțele tale, după puterile și după capacitatea ta , la impozantul edificiu de cunoaștere, creație, progres și prosperitate al Umanității.

Asta este calea cea adevărată, ăsta este drumul de urmat, în rest nu sunt decât vorbe.

Te-am ajutat, prin ceia că ți-am indicat drumul pe care TU trebuie să mergi, ți-am indicat și motivația de a trăii.

Păcatul non creației este un păcat grav.

Caută să nu păcătuiești, prin non creație.

Sunt evident și multe alte păcate, despre care se mai vorbește în / prin diverse religii.

A păcătui înseamnă de fapt, a face rău cu gândul sau cu fapta, voluntar sau involuntar, asupra a ce are suflet .

Chestia drăguță este că și ne viul are suflet.

Dacă acceptăm că și ne viul are suflet, aspectele legate de ecologie și de valorificarea energiilor neconvenționale capătă niște valențe filozofico- religioase teribil de interesante, în acest context .

Și evident o altă justificare și ar necesita o altă abordare la nivelul acțiunilor și non acțiunilor umane .

Ideea este că trebuie să demonstrăm / să probăm iubire pentru tot ce are suflet.

Caută să nu păcătuiești în general.

Că păcatele nu au iertare .
Sunt și religii mincinoase care vorbesc despre iertarea păcatelor.

( Nu există burete pentru șters /spălat păcatele/radieră pentru șters păcatele, iar dacă vrei să cumperi „ indulgențe" ,, este ca și cum ai arunca banii la gunoi".)

Iar păcatele tale vor atârna ca niște pietre de moară în toate planurile existențiale prin care va trece sufletul și spiritul tău.

Tot păcatele tale vor implica / vor genera o predestinare mizerabilă, în toate existențele tale ulterioare, cu trup material .

Păcatul non creației, este o formă particulară de păcătuire, specifică numai ființelor, care au fost hărăzite / dăruite/ cadorisite de Creator cu capacitatea de a crea .

Nu am spus că trebuie să faci neapărat, statui ca Michelangelo, picturi ca Rafael sau ca Leonardo sau lucruri de astea, cu totul ieșite din comun.

Am spus numai de cărămiduțele tale, după puterile și capacitățile tale.

Dacă vei lucra într-un domeniu tehnic sau științific și vei face o descoperire epocală cu atât mai bine.

După ce vei face asta, vei putea spune spune astea sunt cărămiduțele, puse de mine , și vei avea o mulțumire a ceva bine făcut.

Dumnezeu vine de la latinescul Dominus Deus /
/ Șeful/stăpânul zeilor.

Am voie să îi spun, despre o Divinitate de Ordin Suprem al Întregului Univers ?

Aceasta în condițiile în care am definit, ca fiind Univers suma a tot cea ce există.
În aceste condiții cea ce alții denumesc Universuri capătă denumirea de porțiuni , zone de Univers.

Sub aspect terminologic nu mai putem să mai vorbim de universuri papalele ci vorbim de zone de univers în care au loc fenomene similare .

Nu mai vorbim de expansiunea universului ci de modificări de poziție relativă a unor ansambluri de corpuri , în cadrul aceluiași univers etc . ////

Cred că a apus epoca filozofiilor religioase statice, declarate mincinos, că sunt de sorginte divinică , în favoarea filozofiilor religioase dinamice, permanent perfectibile, în funcție de gradul de cunoaștere al Umanității.

///// Ideea este să nu păcătuiești la modul general și să nu păcătuiești în particular cu Păcatul Non Creație, că în măreția sa Creatorul, în speță Divinitatea de Ordin Suprem A Universului, i-a hărăzit pe toți oamenii , independent de apartenența la o religie sau alta, sau non apartenenta la o religie sau alta,
( că și ateism-ele sunt tot ca niște religii dar cu panteon divinic vid și simultan cu panteon malefic vid )
cu cu harul creației.

Și nu a făcut-o de prost ce este!

/ Îți recomand să citești Istoria credințelor și ideilor religioase carte în trei volume de Mircea Eliade și "Filozofia esoterica a Indiei " Autor: CHATTERJI C. J. (Format: 13 x 20 cm număr de pagini: 144 )

Poate misiunea ta, sau rolul tău pe acest Pământ , ar putea fi să pui și tu cărămiduțele tale la imensul edificiu imaterial, de prosperitate, progres și cunoaștere al Umanității !

Ce a ce ți-am spus eu : să creezi, să nu păcătuiești și să dovedești iubire sunt corecte și în situația limită de panteon divinic vid & simultan de panteon malefic vid.

Deci chiar dacă nu există nici un fel de Dumnezeu, astea rămân valabile oricum.

Ți-am scris data trecută, de caracterul divinic al ființei umane, evident că dacă fiecare om fiind un epsilon Dumnezeu nu există nici o iertare a păcatelor ! """"

Citește despre toate religiile fără a avea „ un ochi creștin,", creștinismul este o religie din multe alte religii , evident nu este o religie a adevărului , fiind mult prea bogată în prostii.

1...În primul rând nu trebuie „să îți iubești aproapele", ci pe orișicine de ori și unde fără nici o discriminare interumană.

2...Oamenii nu sunt oi ci ființe divinice // Singurele ființe de pe Pământ hărăzite de creator cu harul creației.

3...Nu există Diavol /Satana

4... Dumnezeu este Dumnezeul Universului ( nu Dumnezeul lui Iacob, Abraham, Isaac etc)

5...Oamenii sunt epsilon Divinități !

6...Păcatele nu au iertare.

| MMihai a răspuns:

O filozofia religioasă adevărată, este cu mult mai grea decât creștinismul, că aici păcatele nu au iertare și nu există un diavol // niște draci, pe care să îl / îi faci răspunzători, pentru tâmpeniile tale.

Din păcate filozofia religioasă adevărată, nu poate fi povestită unui prost, sau unui tare prost.

Că va accepta că el este un foarte micuț Dumnezeu, dar nu va accepta că și fiecare alt om, fără nici o discriminare interumană, este și el tot un foarte micuț Dumnezeu, și ar fi ca o bombă atomică lăsată pe mâna unor nebuni.

Axiomatic se spune că Dumnezeu este perfect și ireproșabil, iar omul ca mică divinitate, trebuie să îl aibă în permanență ca model pe Dumnezeu, tinzând să fie la rândul lui ireproșabil.

Succes la a te informa și despre alte religii, fără să îți neglijezi lecțiile pentru școală. ( Matematică, fizică, chimie, șamd)!

| MMihai a răspuns:

Presupunând că ești destul de mare că știi să „citești" o hartă țara lui Faraon era Egiptul, și ei voiau să ajungă în Țara Canaanului, evreii nu aveau ce să caute prin Marea Roșie, că Moise dacă nu era cu totul idiot, nu avea de unde să știe dacă îi va ieșii sau nu chestia cu dat apele Mării Roșii în stânga și în dreapta, să le facă ăstora ca un drum prin fundul mării!
http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/exod/3/
22. Fiecare femeie va cere, de la vecina ei si de la cea care locuieste in casa ei, vase de argint, vase de aur si haine, pe care le veti pune pe fiii si fiicele voastre. Si veti jefui astfel pe egipteni."
http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/exod/12/
35. Copiii lui Israel au facut ce spusese Moise si au cerut egiptenilor vase de argint, vase de aur si haine.
36. Domnul a facut ca poporul sa capete trecere inaintea egiptenilor, care le-au implinit cererea. Si astfel au jefuit pe egipteni.
37. Copiii lui Israel au plecat din Ramses spre Sucot, in numar de aproape sase sute de mii de oameni care mergeau pe jos, afara de copii.
38. O multime de oameni de tot soiul s-au suit impreuna cu ei; aveau si turme insemnate de oi si boi.
40. Sederea copiilor lui Israel in Egipt a fost de patru sute treizeci de ani.
41. Si, dupa patru sute treizeci de ani, tocmai in ziua aceea, toate ostile Domnului au iesit din tara Egiptului.
http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/exod/13/
17. Dupa ce a lasat faraon pe popor sa plece, Dumnezeu nu l-a dus pe drumul care da in tara filistenilor, macar ca era mai aproape; caci a zis Dumnezeu: "S-ar putea sa-i para rau poporului, vazand razboiul, si sa se intoarca in Egipt."
18. Ci Dumnezeu a pus pe popor sa faca un ocol pe drumul care duce spre pustiu, spre Marea Rosie. Copiii lui Israel au iesit inarmati din tara Egiptului.
6. Faraon si-a pregatit carul de razboi si si-a luat oamenii de razboi cu el.
7. A luat sase sute de care de lupta cu oameni alesi si toate carele Egiptului; in toate erau luptatori.
Deci evreii au plecat înarmați și erau 600.000 de adulți!
Deci erau 200.000 de oameni înarmați.
Cât de idiot trebuie să fii, ca să ataci cu 600 de care de luptă o armată de 200.000 de oameni înarmați. // (Copiii lui Israel au iesit inarmati din tara Egiptului.)
22. Copiii lui Israel au trecut prin mijlocul marii ca pe uscat, si apele stateau ca un zid la dreapta si la stanga lor.
Dacă evreii erau 600.000 aveau minimal 150.000 apți de luptă.
Oastea lui faraon dacă avea 600 de care de luptă și deci avea avea cel mult 10.000 de oameni, deci raportul era un militar de-a lui faraon la 15 militari evrei.
Cu o asemenea armată ei puteau ocupa Egiptul!
Nu să fugă de oastea lui faraon!
Autorul textului exodul susține că din 12 sau sub o sută câți au venit în Egipt în 430 de ani au devenit 600.000.
Ce erau șoareci că s-au înmulțit de maniera asta!
Orișice text din Vechiul Testament este o înșiruire de inepții incredibile pentru unul zdravăn la cap.
Dacă analizăm comportamentul lui Dumnezeu :
„„ Domnul a impietrit inima lui faraon, si faraon n-a lasat pe copiii lui Israel sa plece.""
Dumnezeul ăsta, din Exodul și din Biblie în general, cam are probleme "cu sănătatea mintală".
Dacă înveți la școală, contrar voinței tale, idioțeniile astea, drumul spre ateism este garantat.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar ce patisi? Ti se termina Xanax-ul? Stai bland, inspira, expira, inspira, expira, sa nu faci vreun infarct. Nu de alta, dar oi fi si tu din secta aia de nu accepta ingrijiri medicale si e pacat sa se piarda asemenea inteligenta sclipitoare intr-un banal infarct.

| DorelSudoru a răspuns:

D-zeu o sati asculte rugacinea de pe TPU! Amin!

| Polaris a răspuns:

Scrie un cântec rap cu colegii tăi de şcoală creştini, ia un instrumental găsit pe net, înregistrează cu telefonul' să audă toţi creştinii ateii mesajul, cum au făcut ăştia :)) http://www.youtube.com/watch?v=lBRUNCkVM2I

| ShowTim3 a răspuns:

laughingMie asta imi place la cei asa zis credinciosi, nu am vazut pe site-ul asta (sau in viata mea ) un ateu care sa nu respecte decizia unui crestin de a crede in Dumnezeu (satanisti da, sunt multi ) Dar mereu gasesti crestini care le insulta deciziile ateilor, satanistilo... zoofililor laughing
Mor de ras cand vad disperati din astia care stau numai cu crucea in mana, in biserica, care nu manca, nu dorm, nu lasa biblia din mana, si nu isi traiesc viata, e decizia lor si o respect, insa eu consider ca nu trebuie sa faci chestiile astea ca sa, te iubeasca Dumnezeu, in primul rand trebuie sa il respecti, asta e important nu sa stai cu icoana non stop si sa iti plangi de mila, da-mi doamne putere,da-mi aia da-mi aia, eu consider ca trebuie sa il respecti, si daca exista, si daca nuwinking Bing-Bang,Dumnezeu, Alah cum vrei sa ii zici e cam aceiasi persoana si trebuie respectata.
In al doilea rand, cei care sunt obsedati de rugaciuni, sa se inchine toata ziua, sa citeasca tot ce e sfant, cad in PROSTIE, o prostie fara limita, si devin tampiti. Dumnezeu ti-a dat viata sa te bucuri de ia, nu sa ti-o petreci jelindute la el non stop! ca vrei sa ai putere sa invingi pacatele. si altele, dale in masa de pacate ca trebuie sa le faci si pe alea de aia sunt, si iti ceri scuze si gata.
Eu pot sa zic ca ateii nuprea au o treaba asa multa si nu trebuie pusa in oala cu satanistii, satanisti il sfideaza pe Dumnezeu si il slujesc pe satana, credinciosi il sfideaza pe satana si cred in Dumnezeu, iar ateii, nu cred nici in satana nici in Dumnezeu, cred in ce vad, ce e real happy adica sunt neutrii nu sunt +1 nici -1 sunt 0.
Si laughing eu respec decizia fiearuia, vrei sa fi satanist? ok, vrei sa fi credincios ok, nu crezi in chestiile divine? ok, esti un pocait idiot care nu stie ce e viata, si parerea mea e ca o iroseste? ok
Viata e ca un tricou primit cadou, Satanisti il murdaresc si nu il curata, il rup, ateii il folosesc, la ocazii sa zicem, credinciosii, se imbraca cu iel, iar pocaitii, il tin in sifonier de frica sa nu il strice, adica nu il folosesc! si tin sa sugerez ca nu e corect sa faci discriminari happy da un pocait nu vede de bariera

| Necrophagist a răspuns:

Bietii copii indoctrinatilaughing

| 985436982 a răspuns:

Eu nu caut raul intruchipat, eu nu caut nimic/pe nimeni. Chiar nu vreau sa imi irosesc toata viata crezand ca este un "Dumnezeu" in cer. Si sincer, pe vremea cand inca credeam in "Dumnezeu", nu eram asa obsedata ca voi! Ma rugam uneori seara, ziceam vreo 3 rugaciuni si gata. Terminati odata. Ce va pasa voua daca x si y cred in "Dumnezeu" sau in "Satana" sau in "Mos Craciun" sau mai stiu eu cine. Voi sa va vedeti de treaba voastra si gata. Chiar nu puteti sa dormiti noaptea stiind ca X nu crede in Dumnezeu? Voi, oamenii ca voi, voi m-ati facut sa nu mai cred in "Dumnezeu" si va multumesc.

| flower_3416 a răspuns:

Imi place mult ca sunt si persoane ca tine, crestine cu adevarat

| Kazimir a răspuns:

Satan exista! l`am invocat eu cu niste amici. am incins o bauta si am jucat poker. si sa fie mai "piperata" conversatia noastra am spus si bancuri despre dumnezeu si iisus. vorba doamnei ardnaxur1961 cred ca ti s`a terminat alprazolamul (xanaxul). incearca niste diazepam sau bromazepam si maine esti ca nou happy satan fie cu tine

| florina15 a răspuns:

Ma bucur ca mai sunt oameni buni care incearac sa aduca oile ratacite la Hristos.Nici eu n-o puteam spune mai bine.

| Kozmyn96 a răspuns:

Te susţin din toată inima! Ai dreptate în fiecare cuvânt spus!

| AzaghastDxFyuro a răspuns:

Pai faza cu satanistii, aia nu au deloc legatura cu Satana, sunt doar niste teribilisti obsedati.Satana este:avaritate,rautatea,crima,minciuna,alcoolul,tigarile,drogurile,excesele de tot felul,lucrurile care te tin departe de Dumnezeu, Mos Craciun, Iepurasu...adica lucrurile care par tentante si bune pe moment,dar la final iti distrug viata.
Si sa stii ca cei care nu cred,nu primesc niciun semn.
Dar o sa vade ei la final, pana atunci ai grija de sufletul tau si viata ta, ca nu dai explicatie pentru faptele lor.Pa!

| SunshiiiinexD a răspuns:

Dumnezeu exista! Si eu sunt credincioasa... si nu pot sa cred cum unii nu stiu sau nu cred in existenta lui Dumnezeu! El este mai presus de orice, chiar si Satana piere in fața lui!
Imi place ca incerci sa raspandesti credinta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"adu infricosatoarea Ta judecata"... Ce faci draga, ma ameninti cu tortura? laughing
Priviti ce credincios este acest user:
"Raspunsurile utilizatorului tHeAnGeLoFwOrLd
Satanisti si ateii sunt cei mai stupizi oameni.Eu ma cac pe tot ce cred ei si pe tot ce ei considera ca dumnezeu nu exista! Dumnezeu ne e ca un tata.Si sa-mi spune-ti voi:ce tata nu isi mustra copilul? postat la 3 Septembrie 2011 19:09
Raspuns la intrebarea:
Va e frica de dumnezeu? big grin"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca azi e slujba la biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti fie rusine ca postezi numai sa provoci scandal. Si mai ai tupeul sa te numesti crestin. Un crestin nu atita spiritele, nu face circ.

| Golanasul a răspuns:

Ca sa intelegi si tu. tu esti credincioasa crezi in issus da? uite poate alti cred in cel de jos. cum pentru tine este normal sa crezi in Cel de sus asa cred si ei in cel de jos.

| FabbFabyAna a răspuns:

Toti cei care zic ca Satana exista scriu si ei ceva aici ca sa se creada shmeckeri, dar sunt doar ratati care scriu si ei sa se afle in treaba... Cei mai multi care cica merg pe calea Satanei cred in Dumnezeu, dar cine stie, poate au vazut niste "shmeckeri" si ca sa fie "in pas cu moda" mint ca cica ar crede in Satana