| AvalohAlyn a întrebat:

Iisus Hristos o să revina pe norii cerului? Când?

6 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

Probabil e o metaforă. Iar când va veni sau dacă va veni vom vedea, nu se știe data.

| TheChamp a răspuns:

Sper ca nu, dar daca indrazneste, il torturam si-l omoram pana nu mai e in stare sa invie!

| valystefan1005 a răspuns:

Da, cu certitudine El va veni pe norii cerului.Clipa revenirii Sale nu o stie decat Dumnezeu, iar aparenta intarziere a revenirii Sale este ca mai sunt oameni care cauta salvare pe alte cai.Asemenea unor borne kilometrice ce arata distanta pana la o localitate, la fel, evenimentele din natura, din societate, din lume, etc, ne spun ca revenirea lui Iisus este mai aproape decat ne gandim noi. Ceea ce avem noi de facut, este sa ne pregatim in vederea acestui eveniment.

| LoveSleep a răspuns:

La pulivara.

Răspuns utilizator avertizat
| SingleForOne a răspuns:

Cand lucrurile din Biblie si din istorie se vor repeta in intreaga lume, oriunde pe glob, si cu un efect de x ori mai devastator, si dupa cum a spus in Revelatie. Pentru a-ti imagina, pune la un loc pe Hitler, Stalin, Lenin, illuminati, Mao si altii, si toti impreuna sunt un pistol de apa, si inferior zicalei "apa de ploaie", dar comparativ cu acele zile care vor urma.