| AliGab a întrebat:

Care ar fi cel mai important motiv pentru care v-ati intoarce fata catre Dumnezeu, ati implini poruncile Lui si ati incerca sa aveti o viata crestineasca?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Cel mai important lucru este ca imi pasa ce se va intampla cu sufletul meu o vesnicie.Si apoi viata este mai frumoasa daca o traiesti in armonie cu Cuvantul lui Dumnezeu!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dovezile stiintifice care sa dovedeasca ca exista o divinitate, si daca mi sar arata de ce nu se arata? adica ma creat apoi s-a ascuns ma lasi astea sunt basme un parinta care isi paraseste copile nu poate fi considerat parinte, si de ce anume sa fie tocmai crestin care nu e crestin si evreu

| AliGab explică (pentru RAY):

Hristos s-a aratat acum 2000 de ani. deci faza cu parasitul nu merge, caci El nu paraseste pe nimeni. Ideea este ca tu stai departe de El. Si cum nu te pazeste daca traiesti si acum? Oare niciodata nu ai fost pus fata in fata cu moartea si ai scapat cu viata?

| minrest a răspuns:

Pentru ca o lume fara Dumnezeu e doar o agitatie intamplatore, un ocean de suferinta fara rost. Motivul cel mai bun pentru a-l iubi pe Dumnezeu este ca exista, fara el universul si viata nu au nici un sens. Buna seara.

| 1Mihai1 a răspuns:

Fără El, viaţa n-are niciun sens.

| Lamaitzza a răspuns:

Lucrul asta se intampla deja in viata mea. Cel mai important motiv? Humm, pai ia sa vedem, intentionez sa nu ajung in focurile iadului sa ma chinui acolo pentru o eternitate, nu intentionez sa incalc cuvantul Domnului si sa treiesc viata asta numai in pacat, sa fac rau altor persoane, mie insami si sa-l mani pe Domnul numai ca sunt eu mai cu mot si nu vreau sa-l ascult. Ei bine NU!, nu vreau sa fac asa ceva, sper sa ma fereasca Dumnezeu sa imi intorc vreodata fata de la El, in concluzie daca vreau sa fiu fericita si pe pamant si dupa ce viata mea se va sfarsi trebuie sa cred in El.

| tubica a răspuns:

Vina,regretele.Atunci cand simt in inima mea ca am facut ceva rau atunci ma intorc la Dumnezeu si ii cer iertarea.Atunci incerc pe cat posibil sa fac tot ce-i bine.Nici nu pot descrie cat de bine ma simt atunci cand ma pocaiesc.Parca ar fi cazut o piatra de pe spate.Si in inima simt o dragoste uriasa, nemarginita care parca ar vrea sa izbucneasca din mine.Rareori simt aceasta dragoste in inima dar cand o simt atunci stiu ca Dumnezeu e cu mine.Deci eu zic ca vina e cel mai mare motiv de a te intoarce la Dumnezeu.