| Moisie a întrebat:

Care este cea mai mare lovitura care a dat-o Diavolul pe pamant?
Nu cumva aceea ca stiind profetiile prorocilor care anuntau venirea unui Messiah, adica a unui UNS recunoscut ca rege cum a fost Simon Bar Kochba, s-a grabit sa se prezinte ca un fals Messia cu putin timp inainte de venirea adervaratului Messia, si in numele acestui Messia = Christos, a venit pe pamant sa-si faca o biserica a sa, care s-a dovedit a fi cea mai criminala institutie din istoria umanitatii, care si astazi este atat de puternica incat are cca 2 miliarde de inconstienti care formeaza biserica celui care singur se lauda ca este Lucifer si mai si recunoaste ca el este stapanul Iadului?

Răspuns Câştigător
| godge a răspuns:

Da cam asa. Evreii care au fost acolo si care aveau experienta cu alti "mesia" din astia, n-au crezut si unii nici acum nu cred in gizaz.De aia biserica mereu incearca sa-i extermine, pentru ca minciuna lor sa nu se prabuseasca asemenea unui castel de carti de joc.

2 răspunsuri:
| Cristiano321 a răspuns:

Cea mai mare lovitura urmeaza sa fie in urmatori 3-5 ani

| Moisie explică (pentru Cristiano321):

Mai mare decat milioanele de crime si bicisnicii care s-au comis in ultimii 2000 de ani?
Cine va da acea lovitura, cumva tot Diabolica biserica crestina care a ajuns sa aiba cca 2 miliarde de ostasi lobotomiozati ai Domnului Stapan al Iadului?