| ChloroPlatinicJesus a întrebat:

Care este semnificatia numarului 67? Am inteles doar ca este una religioasa...

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Care semnificatie te intereseaza, cea numerara sau cea literara?
Dar hai, prima reprezinta un numar abstract, 67 iar a doua nu are nici o semnificatie asa ca..incerca din nou.

| danay72 a răspuns:

67 impreuna nu au nici o semnificatie.Dar in Biblie numarul6 se refera la imperfectiune si 7 completitudine divina.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sasezeci si sapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi vreo pozitie..Nici eu nu le stiu pe toate! Iti recomant 69 totusi!

| Buresbista123 a răspuns:

Dap e ceva ceva 7 ii da papa la 6...

Răspuns utilizator avertizat