| mihaimihail2 a întrebat:

Care facultate de Teologie este mai bună, cea de la Bucureşti sau de la Cluj? Menționez că aş vrea să o fac în paralel.

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Ambele sunt bune, la Cluj trebuie sa inveti sa canti conțană, deci daca nu iti place, mergi la Bucuresti.

2 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

La amandoua se invata canoane pentru oameni. Canonul este un fel de chinuire a trupului in diferite ritualuri in speranta iertarii pacatelor.

| Mircea08 a răspuns:

Cea mai buna este cea de acasa - acasa nu te influienteaza nimeni si numai studiid singur Evanghelia o poti intelege. La orice alta facultate, ti se va preda o dogma religioasa care nu are nici o treaba cu cvantul lui Dumnezeu, iar invatarea oricarei alte invataturi diferita de cea a lui Iisus este aspru criticata de Acesta
Daca vrei sa castigi bani din afacerea cu religiile poti merge la orice facultate - NU CONTEAZA CE STII, conteaza cum poti manipula pe enoriasi sa scoata banul
Succes!