| Vladi4ok a întrebat:

Care Sfant ajuta la invatatura(si minte in caplaughing)?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sfintii trei ierarhi

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Sfanta Sârguinţă.

| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie despre asa ceva, dar Dumnezeu te poate ajuta sa-ti amintesti daca inveti.

| mODIN a răspuns:

Auzi,vrei note mari? INVATA! Nu mai vorbii cu oameni invizibili!

| milan9 a răspuns:

Sfânta "Repetare", este "mama învăţării" happy

Te poţi ruga în orice manieră vrei tu, dar dacă vrei să fie pentru reuşită, trebuie să înveţi mai întâi... şi după aceea te rogi să ai reziltat bun laughing

Pentru iertare de păcate te poţi ruga oricând... happy

Răspuns utilizator avertizat
| Lizzu a răspuns:

Daca si tu razi de ceea ce intrebi atunci e clar laughingwinking

| ErrorFound a răspuns:

Sfantul Memo Plus.

| greyhound a răspuns:

Pai majoritatea erau analfabeti sau cel putin n-aveau scoala multa.

| Maxim96 a răspuns:

Citeste acatistul Sfantului Duh.
Sa stii ca invatatura nu ti-o baga in cap cu sila nimeni, dar sa te rogi ajuta sa retii mai usor, sa te concentrezi etc.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfantul citit, sfantul scris, si sfanta invatare. sfanta lene te va distruge daca te vei ruga ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi te poți ruga la Einstein, Pitagora, Thales, Socrate și mulți alții.Lasă sfinții biblici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 10 de ani de pui astfel de întrebări?
Zici că întrebi „ce vrajă să fac pentru...".
Gândește-te că sfinții au fost oameni. Nu știi ce-i dincolo. Cu Dumnezeu mai merge cu autosugestia, dar la sfinți e mai greu.
Ar fi trebuit să fie o religie monoteistă, deci de ce te încurci?
Tot ce trebuie să faci e să muncești la greu. Înveți, repeți, te motivezi, te organizezi, selectezi, gândești. Asta e cheia.
Dacă aștepți să te treacă sfântul BAC-ul, așteaptă pân' la sfântu' așteaptă.

| Gekkō a răspuns:

Prea Fericitul Frunza Verdewinking

| mariaalessandra a răspuns:

Poti sa dai un apropo despre intelepciunea lui Solomon, cand te rogi.