| Popcorncubranza a întrebat:

Ce aveti toti cu rockul?straight face

Răspuns Câştigător
| DarkMarie a răspuns:

Dupa parerea mea rock-ul este cel mai bun gen de muzica. Daca uni considera sa este satanist, ceea ce nu este deloc adevarat, cele doua subiecte nu au nici o legatura, este problema lor. Sa asculte ce vor ei si ce le place. Fiecare avem gusturi diferite.

| Inferno a răspuns (pentru DarkMarie):

"...cele doua subiecte nu au nici o legatura..." Cum sa nu aiba nici-o legatura. Documenteazate mai intai.

22 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Eu chiar am ceva cu rockul: un interes deosebit.

| Shaoran a răspuns:

Iti pot explica eu de ce zice atata lume asta. Sau cel putin de ce zic eu asta, dar nu o pot face pe TPU, daca doresti imi poti trimite un mesaj privat, si vom vorbii pe mess, ca sa iti explic. Daca nu, am sa iti dau un articol foarte lung, pe care il poti citi, asta daca chiar esti curios de ce se zice http://www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm

| ROB3RT89 a răspuns:

Gusturile nu se discuta, n-am nimic cu cei care asculta rock sau manele! Cred ca tu ai o mica problema de exprimare, nu zice "toti"pentru ca asa ne bagi pe toti in aceiasi ola!

| eandopuncttk a răspuns:

Bazuzu happy satana, mikidutza tongue

| Popcorncubranza explică:

Eu ma refeream ca de ce zice atata lume ca rockul e satanist si alte prostii xD Ca si eu ascult rock si sincer mi se pare o prostie chestia asta cu satanastraight face

| Inferno a răspuns (pentru Popcorncubranza):

Rockul se folosea initial in ritualuri oculte, daca nu stiai rockul a fost initial muzica satanica.

| Popcorncubranza explică (pentru Inferno):

Stiam, dar nu tot rockul cum zice marea majoritate.

| Inferno a răspuns (pentru Popcorncubranza):

Eu nu vorbesc de timpurile noastre. In trecut rockul era numai muzica satanica si era folosit numai si nuamai de satanisti.
Ca in prezent se imparte in mai multe categorii si acum este considerata muzica asta e altceva, dar originile lui raman aceleasi.

| Holocaust a răspuns (pentru Popcorncubranza):

Rock-ul chiar nu e satanist, mai degrabă metalul.Compara o piesă rock: http://youtu.be/lSkx34M3XtY cu una de black metal: http://youtu.be/KrIKENNjIvk sau hardcore punk: http://youtu.be/q0yNvYhn6tY (deşi foarte rar).E o diferenţă destul de mare.în fine, nu înţeleg de ce vă pasă de părerile altora...

| alexandru1991 a răspuns:

Chestia cu satana sunt si trupe de genul...dar eu ascult gothic rock, alternative rock, symphonic rock fara heavy metal. Insa fiecare asculta ce ii place, in functie de preferinte si credinte.

| torsi a răspuns:

Decat manele... straight face

| hellchild a răspuns:

Pai ce avem cu el?

| RoxxuInna a răspuns:

Fiecare cu cei placetongue

| SongElena a răspuns:

Ce avem cu rockul? Este un gen de muzica ca toate celelalte. mda exclus manele aia nici macar nu-i muzica dar revenind la intrebarea ta.Fiecare asculta ce i place.Eu ascult mai mult pop-rock.dar imi plac unele melodii rock.happy Sinecer laughing) e o trupa de rock care n-o suport si spun ca e satanista.dar nu ma refer la muzica lor ma refer la ei.happy

| Attomm98 a răspuns:

Eu nu am nimic cu rockul, imi plac unele piese de la metalica si alte trupe OK dar mereu profa de religie spune -Rockul e muzica Satanei
Ma rog sa recunoasteam ca si unele melodii de la asa zisi rockeri sunt cam duse---

| Zenicide a răspuns (pentru Attomm98):

Profa ta e proasta.

| Zenicide a răspuns (pentru Attomm98):

Poti sa ii zici cand te mai intalnesti cu ea: "Zenicide" a zis ca esti proasta, fa! laughing

| mTx a răspuns:

Nimic

| extensa5620 a răspuns:

E satanist.Asa scrie in bibliehappyLa adventistii nu se asculta rock, manele happyAsa scrie in Biblie

| Popcorncubranza explică (pentru extensa5620):

Arata-mi mie unde scrie ca rocku e satanist in biblie, si iti fac 100 de genoflexiuni -.-

| extensa5620 a răspuns (pentru Popcorncubranza):

Man,oricum lui Dumnezeu nu ii place sa purtam inele,cercei,bretarii si sa vorbim urat doar prost,bleg,urat etc happy asa este la Adventistii de ziua a sapte +la noi nu se mananca carne de porc de cerb de caprioara,barza etc si vineri de seara pana sambata seara nu se joaca la calculator,nu se munceste, nu se uita la tv etc asa e corect! ca la sfarsitul lumii Dumnezeu va face o judecata in care va spune tot ce ai facut, cum ai vb si daca nu ai vb frumos etc... nu te va mai binecuvanta si te va duce in iad cu santana si veti arde pecand cei care au facut ce trebuia vor avea viata vesnica in cer cu Dumnezeu tongue