| mentholinks a întrebat:

Ce credeti despre NDE-uri (near death experience)? Am vazut multe experiente si au fost cazuri in care nu a fost inregistrata nicio activitate cerebrala la oameni cand au experimentat asemenea lucruri. Deci este posibil sa fie ceva dincolo dar ce nu inteleg este de ce sunt atat de diferite si parca toate prezinta un alt punct de vedere asupra a ceea ce ne asteapta dincolo.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De exemplu sectancti viseaza ca pot arde pe viu pe atei, catolici, ortodoxi si tot ce nu inseamna sectancti

| SG1995 a răspuns:

Ai să o luăm logic. Tu cum percepi totul:
Prin filtru simțurilor care sunt legate de creier. Deci dacă creierul e dus adios. Informația numai e preluată și prelucrată.

| mentholinks explică (pentru SG1995):

Pai tocmai asta e faza, ca au fost cazuri in care creierul era dus cum spui tu, niciun impuls electric nimic si totusi oamenii au trait experientele acelea.

| SG1995 a răspuns (pentru mentholinks):

E imposibil așa ceva, de ce? Un creier mort e fuc.king mort.

| Opianne a răspuns:

Sunt atât de diferite pentru că depind de fiecare individ în parte si de experiențele personale ale acestuia.De exemplu, dacă eu cred in Allah, șansele sunt sa am o experiență legata de el.
Nimeni nu știe ce se întâmplă după moarte, dar fiecare crede altceva