| anonim_4396 a întrebat:

Ce este iluminati(i)?
Eu mainstiu chesti(i) dar vreau sa imi mai dati informati.
Am aflat de iluminati(i) de la o prietena, daca nu ar fi zis despre ei nu as fi stiut despre ei.
PS. Sa nu raspunda la intrebarea un iluminat.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Illuminati au fost o societate secreta bavareza de secol 18, care a disparut. Dan Brown printre altii le-a folosit numele pentru a desemna societati imaginare, demonice, iar persoanele mai putin inteligente au confundat imaginatia acestuia cu realitatea si au transformat ceva ireal intr-o enigma. Sunt la fel de enigmatici precum sirenele sau alte personaje imaginare.
Ar fi si imposibil sa-ti raspunda un iluminat de vreme ce ei nu mai exista de mai bine de 200 de ani

| Pricked a răspuns:

Scuze, am răspuns.

| Danieladana964 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati
aici gasesti informatii despre iluminati.

| Ambicatus a răspuns:

Salutare, ordinul iluminati a fost o societate secreta. Poti citi mai multe despre istoria ei pe wikipedia : http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati

Acum totul este dus la extrem, anumiti oameni crezand ca sunt niste " oameni din umbra" care ne manipuleaza.