| Grigore1996 a întrebat:

Ce este religia? Nu vreau definitii vreau punctul vostru de vedere, pentru ca in ziua de azi ma dezamagesc in toate... Caut intrebari si nu gasesc raspuns.

37 răspunsuri:
| olgun a răspuns (pentru martzian):

Trebuia doar sa raspunzi la indrebare, ca un bun crestin ce pari sa fi.

| martzian a răspuns (pentru olgun):

Tu ai un fix? happy

| martzian a răspuns (pentru olgun):

Cu riscul sa iti determin un plus de spume, discutia noastra si obraznicia ta se vor incheia aici. Dumnezeu te iubeste, nu ii intoarce spatele. Si muschii aia de adolescent imberb nu te vor ajuta cand vei fi inaintea Lui. Foloseste-ti capul!

| miriam18 a răspuns:

Religia este inventata nu exista o religie anume ce ne va mantui in biblie scrie ca cine crede in Domnul si are botezul in apa va fi mantuit

| AndraDea a răspuns (pentru Mikhtarian):

Se bazeaza pe Creator, iubire si credinta. In rest sunt de acord cu tine...este o cale ca sa ajung langa El

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

O forma de inchinare, dar daca studiezi Biblia vei gasi raspunsuri satisfacatoare la intrebari.www.jw.org te poate ajuta.