| Moisie a întrebat:

Ce face un bun crestin cand vede ca biserica sa crestina, prin religia si doctrina crestina si chiar prin Biblia crestina ii cere credinciosului in Dumnezeu sa NU urmeze Legea lui Dumnezeu ci sa o considere ca fiind un Gunoi? (asa cum vedem in Filipeni cap. 3, versetele 6, 7,8)?
a) Asculta de Biblie, chiar daca acel capitol este scris de oameni?
b) Asculta de Dumnezeu ca El a dat Legea si nu asculta de Biblie si religia lui pentru ca este constient tot in fata Lui Dumnezeu vom ajunge la judecata si nu-i va place ca am comsiderat Legea SA ca fiind un Gunoi?
c) Se face ateu, pentru ca isi da seama ca religia este o prostie care se contrazice singura?

1 răspuns:
| Patrick0Star a răspuns:

Un crestin adevarat ar fi cel ce face fapte bune fara sa urmareasca un scop sa zic asa.
In aceasta situatie... cel mai bine e sa te intrebi pe tine ce crezi. Daca tu crezi in Dumnezeu si biblie, continua, daca nu mai crezi, devino ateu sau altceva. Oricum un om bun ramane un om bun big grin