| Mw_Tyby_1997 a întrebat:

Ce inseamnabig grinumnezeu sa ne fereasca de judecata magareasca?

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

N-am mai auzit-o asta laughing

| Axel22 a răspuns:

Lasate de Dumnezeu frate, acest Dumnezeu nu exista pentru ca nu are nici o logica in a veni din vesnicie laughing, deci daca te gandesti ca el a existat mereu vine intrebarea, cum dracu sa vina din vesnicie ai de ***. '' Si el ne-a creat atunci pe noi dc? Ca daca a venit din vesnicie s-a plictisit la un moment dat sa se uite in gol si a zis sa faca si el o planeta care sa o prigoneasca cu legi idioate. Deci Dumnezeu nu exista pentru ca e imposibil ca un lucru sa vina din vesnicie! Cand te gandesti ca nu are niciun inceput acest Dumnezeu si niciun sfarsit pentru ca este vesnic te simti ca un server care e supraincarcat si gata sa se arda! Uita-te la History Channel si te vei lamuri mai exact de unde am venit, uitate mai precis la emisiunea Ancient Aliens, e mai interesanta deoarece iti spune ca am fost vizitati de entitati in trecut care posibil ne-au creat, iar alta dovada ca Dumnezeul asta nu exista ci extraterestrii ne-au vizitat sunt priamidele care puteau fi construite de oameni la vremea aceea doar pana la un anumit nivel dar cand ajung mai sus. Omul nu poate sa mute bolovani de 20 t nici cand sunt vreo 20 de oameni mai ales ca trebuia sa traga in sus 20 t chiar daca erau mai multi in ***.

| blitzenn21 a răspuns:

Citeste fabula, si o sa-ti dai seama

Măgarul a văzut pe o privighetoare.
- Prieteno, i-a zis, mă rog să mă asculţi:
Eu tot am auzit o vorbă de la mulţi,
Că tu întru cântări eşti meşteriţă mare,
Şi iată, acum vreau
De iscusinţa ta să judec singur eu.
Iar buna păsăruică, pornită spre cântare,
Când liniştit, abia
În sine ciripea,
Când tare şuiera,
Când glasu-i tremura,
Apoi, prin dulcea ei strigare,
Întru a dragostei cei gingaşe plecare
Pe amoraşul său chema,
Şi rediul desfătat, cântarea-i răsuna;
Iar lumea ascultând
Tăcea şi se mira.
Măgarul însă de pământ
S-a rezemat cu fruntea,
Şi a răcnit aşa: „Tu versuri ai plăcute,
Dar când ai asculta
Cucoşul de la noi, mai bine ai cânta."
Acestea auzind în suflet s-a jignit
Acea privighetoare
Şi de atunci a contenit
Pentru măgari a sa cântare.

Dumnezeu să ne ferească
De judecata măgărească.