| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce inseamna ''suflet'', religiosilor?

36 răspunsuri:
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi tu ai cerut dovezi ca Matei știa să scrie. Folosindu-te de expresia: "fara carte" ai insinuat mârșav cum ca Matei nu ar fi avut școala. Apoi când ți se aduc raționamente logigice (abia si eu) pozezi în fecioara neatinsă: vai, dar trebuie să scrie in Biblie că Matei avea școala?
Si nu, Biblia nu e o carte de istorie.
O dai pe amnezie? Sau sa citez un mare filozof atotștiutor, atotcunoscător, atotelevat, atotultramegacalificat în toate domeniile "Care este ele domenii" : "o arzi" pe amnezie?

Răspuns utilizator avertizat
| EmanuelHEY a răspuns (pentru fllu07):

Frunos vorbesti. Omule.

| fllu07 a răspuns (pentru EmanuelHEY):

Mulțumesc pentru apreciere.

| EmanuelHEY a răspuns (pentru fllu07):

In ce popor esti?

| fllu07 a răspuns (pentru EmanuelHEY):

Român. De ce întrebi?