| CIVIC1 a întrebat:

Ce opinie avet despre ce spune Ieremia 1.5
,,Mai inainte de a fi tocmit in pantecele mamei tale eu te cunosteam..."

Răspuns Câştigător
| IonelaIasmina a răspuns:

Părerea mea este că Dumnezeu ne cunoaște înainte să fim în pântece, pentru că de aceea se spune că "Dumnezeu este creeatorul, el a creeat lumea". Dacă el creează oameni, nu e normal ca el să "ne cunoască" înainte de a fi în pântecele mamei? Asta este doar opinia mea.
Seară frumoasă!

| CIVIC1 explică (pentru IonelaIasmina):

Pot fi de acord cu mesajul dvs.

2 răspunsuri:
| T0Teu a răspuns:

Eu zic ca versetul de refera la faptul ca Dumnezeu stie totul dinainte sa se intample. Stia ca eu o sa ma nasc cand m-am nascut, de fapt stie totul dinainte ptc e omniscient