| CIVIC1 a întrebat:

Ce opinie aveti despre faptul ca evreii nici in prezent nu ii dau recunoasterea necesara lui Isus Cristos?
De ce nu au reusit sa-i convinga faptele lui Isus si nici relatarile din cele cateva evanghelii scrise tot de ai lor?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Sunt anumite profetii care nu au fost indeplinite si de care venirea lui Mesia e strict dependenta, in interpretarea lor, si probabil cea mai importanta este reconstruirea templului din Ierusalim.

1 răspuns:
| T0Teu a răspuns:

Eu zic ca s orgoliosi si au inima impietrita. Totusi sunt si evrei care cred in Isus