| Dariusuu a întrebat:

Ce părere aveți?

http://www.resursecrestine.ro/......l-si-iadul

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ateii vor dovezi cum ca Dumnezeu exista, daca li se da acea dovada, spun ca nu e adevarata, ca sunt basme! Cine sa-i mai inteleaga? Probabil vor dovada scrisa pe hartie, precum o ecuatie la matematica, de parca Dumnezeu ar fi un omulet cu, care putem jongla dupa cum ne taie pe noi capu... eu una chiar nu inteleg ce dovada asteapta un om pentru de a se convinge de existenta lui Dumnezeu!
Asa a fost atunci, asa este si acum: "„Dacă nu ascultă pe Moise şi pe proroci, nu vor crede nici chiar dacă ar învia cineva din morţi." (Luca 16:31)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A ajuns la un înalt nivel spiritual!
Pa, pa.

| danay72 a răspuns:

Raiul va fi pe pamant dupa ce Dumnezeu va aduce sfarsitul acestui sistem.Psalmul37:9-11.Iar iadul in Biblie se refera la moarte nu chin.

| mODIN a răspuns:

Era pe droguri cred.

| RAY a răspuns:

Vrajeli crestine, tipic crestine ce sa spun

| OnuOnulică a răspuns:

Sincer sa fiu nu cred ca acesta fata a vazut raiul sau iadul...

| milan9 a răspuns:

În primul rând, Dumnezeu este Iubire şi a creat totul pentru VEŞNICIE. Sufletele sunt vesnice. Noi avem privilegiul dar şi responsabilitatea de a ne "configura" şi alege starea acelei veşnicii. Nimeni altcineva în locul nostru.

Dumnezeu NU şi-a propus in bunatatea lui să distrugă, să nimicească vreun suflet.
Un suflet nu poate fi ucis, dar in schimb un suflet se poate compromite singur prin neimplinire, prin esec...
Pierderea mantuirii si colaborarea cu demonii este cel mai mare esec al libertatii omului.

Ca o completare trebuie spus ca si cerul (metaforic referindu-se la o extindere nelimitata a spatiului) va fi locul vesniciei, nu doar în mod limitat, "pamantul".

| sublime89 a răspuns:

A vazut raiul si iadul pentru ca asta a fost invatata sa vada.

| Wøodenpints a răspuns:

Asta se întâmplă când lași fântâna neacoperită și a doua zi bei apă din ea.

| Kalla a răspuns:

Fumos.Nu comentez pentru ca nu as vrea sa fiu insultata sau judecata de majoritatea atee de pe site.Tot ce pot sa spun e frumos.

| costis a răspuns (pentru Kalla):

O viziune de la Hristos ar fi despre cum sa iti ispasesti pacatele si cum sa iti indrepti viata, nu despre papa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit multe marturii.multe imbracate frumos, in vorbe frumoase. vorbele pot fi mincinoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scenariul e bun, mai trebuie' de lucrat la personaje, ceva mai realistic poate., și titlul trebuie neapărat de schimbat, neapărat.

| Marius022013 a răspuns:

Sfarsitul e aproapeeee! Pocaiti-va! Glumesc.Ma are ros sa comentam?