| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti ca in Talmud scrie ca Jesus a facut sex cu magarul sau?

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Inseamna ca a avut o viata grea, plina de privatiuni si in lipsa de ceva mai OK a fost nevoit sa se descurce cu ce i-a dat Dumnezeu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La judecata de apoi ai sa platesti pentru ca ai pus aceasta intrebare pe TPU, pentru ca in viata aceasta si de apoi totul se plateste.

| Werrich a răspuns:

Talmudul este o carte rasista
https://www.youtube.com/watch?v=WhnaAm39QYM&feature=emb_logo

In Talmud zice si ca non-evreii nu sunt oameni, ca este pacat sa salvezi un non-evreu de la inec, ca este moral sa imprumuti cu camata un non-evreu.

Răspuns utilizator avertizat
| bettybetty a răspuns:

Am Talmudul. Spune-mi te rog unde scrie. M-ai făcut curioasă

Răspuns utilizator avertizat
| bettybetty a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tot is curioasă. Spune unde ai găsit tu. Dacă nu găsesc și eu, aia e

Răspuns utilizator avertizat
| bettybetty a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Stii ce e Talmud... nu? Dacă nu, inteleg eroarea ta. Am verificat deocamdată doar scrierile lui Aborda Zara, tot ce a zis, și nimic nu a fost la fel cu ce mi-ai dat tu.
Oricum... să scoti chestii din context ca să creezi pretexte e foarte simplu. Orice prost face asta.

Răspuns utilizator avertizat
| bettybetty a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am Talmudul babilonian. Folosit de rabini în ziua de azi... peste 3000 de pagini. Am ss, dar ma apuca Paștele până copiez și inserez tot?

Răspuns utilizator avertizat
| Raspundebine1 a răspuns:

Mi se pare o scorneala a lui Bill Gates, facuta cu scopul de a-l denigra pe domnul nostru Iisus Hristos,