| navarre a întrebat:

Ce parere aveti de cel mai,,meserias"personaj din biblie IACOV,care a schimbat femeile ca pe ciorapi,s-a culcat cu tot neamu',nu a iertat nimic; verisoare,slujitoare etc. si culmea, se spune ca Dumnezeu personal le-a binecuvantat cu copii pe toate cu care s-a,, imperecheat"http://www.youtube.com/watch?v=LbpEAvLoxNA

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ma,sincer,nu stiu pentru ca a-mi spune parerea ar insemna sa-l judec. Daca nu ne speriau astia de mici cu consangvinizarea raminea in urma mea cu mult. Aveam niste verisoare una si una si toate bagacioase.Asadar nu pot decit sa invidiez personajul biblic.

| Geass a răspuns:

Bravo lui ca poate.

Răspuns utilizator avertizat
| Geass a răspuns (pentru navarre):

Gizăz ăsta e mare pervers...nu ştiţi voi.

| dragos9234 a răspuns:

Iacov a fost mare gagicar la viata lui.Cam asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate esti si tu o fosta verisoara reincarnata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A schimbat FEMEILE? pai decat gaurile ca voi perventindu-le rostul lor natural cred ca mai bine asa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot mai navarre, fiindca si tu schimbi intelesul si directia versetelor asa cum iti convine tie, iar eu stiu una si buna; unde e lege nu e tocmeala.iar cuvantul Domnului e legea morala a oamenilor crestini, evrei si care cred in el.hai sa ne intelegem ca la targ.mai las eu mai lasi si tu.dar in cazul asta se va implini ce a spus Iisus in templu; a-ti facut din casa tatalui meu o pestera de talhari si din cuvantul lui {as spune eu}un prilej de poticnire in credinta si un motiv puternic de a legifera in mod nescris ingaduinta de sine care duce la moarte vesnica.deci nu voi negocia.dar ma bucur ca te-ai prins navarre.esti baiat destept.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Navarre/cand o sa intelegi ca eu raspund la intrebari, nu la blasfemii? nu ma pot baga intr-o cearta de vorbe.nu la religie.ma mai poticnesc uneori, fiindca sant om, dar nu pot implica cuvantul Domnului intr-o discutie care se va lamuri de sine, sau delocc, pe tpu.si ai Dreptate. Iisus i-a spus lui Irod; daca as fi din lumea aceasta, slujitorii mei s-ar fi luptat pentru mine.dar echilibru de forte se stie.irod nu stia cat e de slab cu toata armata lui in fata mesagerului pacii, si iertarii.

Răspuns utilizator avertizat
| millyca a răspuns:

Macar sa reusim si noi pe jumatate!