| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de Kaka? Fotbalistul crestin care de fiecare data cand da un gol isi scoate un tricou alb cu "I belong to Jesus"E brazilian si joaca la echipa de fotbal din Spania, Real Madrid.

11 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu-mi pot da cu parerea despre un om pe care nu il cunosc personal!

| William a răspuns:

Ce nume are rolling on the floor

| danut a răspuns:

Care este legatura dintre un fotbalist si Dumnezeu? Faptul ca are un tricou cu ceva sloganuri? Dar care este legatura dintre Dumnezeu si un pseudo sport obscur? Probabil ca fotbaliatorul este brazilian sau joaca in Spania?

| AvalohAlyn explică (pentru danut):

Fotbalul este un fenomen, un simplu joc, nu e pacat.Mi-a zis preotul la care ma spovedesc.

| danut a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu am spus ca sportul este un pacat ci ca nu are legatura cu Dumnezeu.

| M25M a răspuns:

Sunt multi atleti care atunci cand inscriu(sub diferite forme) multumesc lui Dumnezeu pentru ca asa considera ei ca trebuie facut, Kaka face parte dintre ei, insa mie mi s-a parut un fotbalist decent si chiar mi-a placut perioada petrecuta la AC Milan.
Bineinteles pe de alta parte gestul in sine spune multe despre perceperea lui Dumnezeu. Acesta Il ajuta pe Kaka (si nu numai) sa joace bine sa inscrie insa nu Ii ajuta pe sarmani. Asta este o cretinitate.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Hmm,poate face chestia asta pentru publicitate.happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Trebuie sa se pocaiasca si sa iL urmeze pe Isus.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Asta-i aroganta si se vede ca e in scadere de cand a plecat de la Milan. chiar daca in ultimul timp parca joaca mai bine nu va mai reveni la ceea ce a fost

| Salahadin73 a răspuns:

Care goluri?

| boghean a răspuns:

Mi se pare foarte absurd