anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca toti comediantii (actori, stand-up comedianti, bloggeri ) sunt evolutionisti?

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NemNUZ):

"Newton si Pasteur credeau in Dumnezeu."... ai repetat aceleasi lucruri irelevante si nu ai raspuns la ce ti-am cerut.

Ce importanta are daca niste unii credeau in zeul crestin (sau in alti zei)? Si cum ramane cu majoritatea oamenilor de stiinta din prezent care nu cred in zei sau cei care cred in alti zei? Alegi sa ii ignori in favoarea unora care au trait in 1900 toamna? Esti constient de faptul ca tu dai exemple de oameni care aveau 2 variante : crestin sau mort nu?

Ce sustine Richard Dawkins e iar irelevant. Ba mai mult de atat, observ ca iar ai dat un articol care coincidea cu punctul tau de vedere fara sa te obosesti sa te documentezi pe bune. E de preferat sa cauti in engleza nu in romana (nu de alta dar majoritatea site-urilor in romana sunt facute prost iar informatiile sunt luate pe favoritism si ignoranta). O sa te las pe tine sa cauti. In cel mult 5 minute ai gasit informatiile corecte.

Chiar si in cazul lui Richard Dawkins, nu ai raspuns la ce ti-am cerut si observ ca tu chiar nu stii ca afirmatiile tale sunt irelevante atunci cand vorbesti despre ateism.

Apropo, ce intelegi tu prin "pedofilie"?

"tot ce cred eu ca inseamna evolutionismul ar dura foarte mult"... eu am timp sa citesc. Nu te retrage acum. Incepe sa tastezi.

Asta e a 2-a oara cand iti repet aceleasi lucruri. Macar acum ai inteles de ce afirmatiile tale sunt irelevante si n-au nici o legatura cu ateismul? Ai inteles ca ateismul n-are legatura cu stiinta sau am scris degeaba?

Întrebări similare