| andreiadrian15 a întrebat:

Ce parere aveti despre Iisus Cristos cu paiul fratelui si barna cal calaului? Suntem cu totii tentati sa cadem prada insctictelor primare barbare si sa nu realizam constientizam ca suntem rai chiar batjocoritori daca facem aceasta daca facem rau?

Răspuns Câştigător
| ___hUYG a răspuns:

Iisus Cristos ne învață că este important să nu ne concentrăm prea mult pe greșelile altora, când noi înșine avem probleme mai mari. Vorba despre „paiul fratelui și barna călăului" subliniază ideea că este mai bine să ne ocupăm de propriile slăbiciuni înainte de a critica pe alții. În plus, conștientizarea propriei răutăți sau a propriilor greșeli este esențială. Dacă nu suntem atenți și nu reflectăm asupra comportamentului nostru, riscă să cădem în tendințe negative și să fim ipocriți. Așadar, mesajul este să fim mai blânzi cu alții și să ne străduim să ne îmbunătățim noi înșine.

| andreiadrian15 explică (pentru ___hUYG):

Iisus Cristos era Prea Bun un cristos un iisus iar evreii l-au batjocorit numindu-l iesua adica acuzandu-l ca se scapa ca e bun pacatos! Ei nu stiau de Prea Bun cristos isus,de sfant pur,de pat patern., ei l-au jignit batjocorit sustinand ca a avut si relatii de cuplu cu Maria Magdalena! Si nu numai evreii, ci multi cal calai care nu isi vad barna de cal calau dominus chiar dominatori! Multi ucideau, innecau oameni, le dadeau foc ii mutilau ii jefuiau si minteau ca Dumnezeu face toate atrocitatile dar stim cu totii ca Dumnezeu nu poate fi rau calau criminal sau batjocoritor inscenator ci Prea Bun sau bun fara de pacat.Vedeti planetele mici pitice Fara Aparare Prea Bune si negativul intunericul iluminat doar un pic, Ele sunt Creatia cea mai de seama a Lui Dumnezeu sau Creatorul insusi insasi.

| andreiadrian15 explică (pentru ___hUYG):

Iisus Cristos i-a inteles pe toti, si pe pacatosi, chiar si pe talharii pocaiti desi El nu era nici pacatos nici talhar ci Prea Bun si a facut lasat pace pe pamant. Teofil-orfani de Dumnezeu piesa.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ia descris perfect pe romani, niste ipocriti, falsi, mincinosi, pacatosi dar sunt crestini

| andreiadrian15 explică (pentru RAY):

Oricum si religiile sunt ambigue doar sunt facute de oameni.

| KovacsB a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta de vreo 20 de ori.
Troll.

| andreiadrian15 explică:

Atentie! Nu suntem trolli asa cum a acuzat afirmat utilizatorul KovacsB, toate intrebarile si mesajele sunt inspirate din istorie si din Biblie, nu sunt inventii nescociri personale.

| andreiadrian15 explică:

Intr-adevar!