| Maxim96 a întrebat:

Ce parere aveti despre pasapoartele cu cip? Ne pot afecta cumva credinta si relatia noastra cu Dumnezeu? In Biblie doar se spune ca semnul se va pune pe frunte sau pe mana stanga.

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Ce parere aveti despre pasapoartele cu cip? Ne pot afecta cumva credinta si relatia noastra cu Dumnezeu? ==dacă este foarte subțire, da.

In Biblie doar se spune ca semnul se va pune pe frunte sau pe mana stanga. ==Tu unde vei purta pașaportul pe frunte sau pe mâna stângă?

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu va afecteaza cu nimic daca aveti pasaport electronic.In Biblie scrie:,, Daca primeste cineva semnul ei pe frunte sau pe mana va bea si el din vinul maniei lui Dumnezeu turnat neamestecat in paharul maniei lui si va fi chinuit in foc si pucioasa inaintea sfintilor ingeri si a Mielului.,,

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Sa stii tu ca Biblia nu este lipsita de putere! Predictiile Vechiului Testament s-au implinit intocmai cum erau scrise cu mult inainte.Ele arata despre venirea Sa,(Isaia 9:6) nasterea (Gen.3:15; Isaia 7:14, Ieremia 31:22),locul(Numeri 24:17, 19), inchinarea magilor(Psalm 72:10, 15; Isaia 60:3, 6), coborarea in Egipt(Osea11:1),masacrul pruncilor(Ieremia 31:15),misiunea si slujba Sa(Genesa 12:3; 49:10; Numeri 24:19; Deutronom 18:18-19),minunile(Isaia 35:5; 42:7; 53:4),propovaduirea(Psalm 2:7; 78:2; Mica 4:2),curatirea Templului(Psalm 69:9),patima Sa, respins de catre iudei si neamuri(Psalm 2:1; 22:12; Isaia6:9), intrarea in Ierusalim(Psalm 8:2; 118:25; Isaia6:9), tradat de un prieten ( Psalm 41:9; Zaharia13:6), vandut pentru 30 de arginti (Zaharia 11:2),moartea tradatorului (Psalm 55:15; 109:17),rabdarea in suferinta(Isaia 53:7-9),rastignirea ( Psalm 22:14, 17; ISAIA 53), oasele nu ii vor fi zdrobite (Psalm 34:20), moartea substitutionara (Isaia 53:4-6; Daniel 9:26), Invierea Sa,(Psalm 16:8; 30:3; Osea 6:2) etc. Spune-mi care dintre ele doresti sa iti dau trimiteri unde sunt profetite si unde s-au implinit.

| Dumniezău a răspuns (pentru EmaS):

Mai dat gata cu astarolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Cum iti explici faptul ca, cu mii de ani in urma Dumnezeu a vorbit despre inventarea CIP-ului, ceea ce parea imposibil iata ca acum traim vremurile din urma si cercetatorii au cheltuit milioane de dolari ca sa inventeze CIP-ul si sa ajunga la concluzia ca locul ideal pentru a fi implantat este pe mana sau in frunte. Mi-ar placea foarte mult sa vizionezi acest film care este facut dupa cartea Apocalipsei care te-ar ajuta sa intelegi pericolul care sta in spatele acestui CIP. http://crestintotal.ro/2012/06/05/film-left-behind/

Acest inginer Karl Sanders a facut parte din echipa care a inventat microcipul si atunci cand a vazut asemanarile izbitoare dintre microcip si Apocalipsa, s-a pocait si spune tuturor sa nu primeasca acest semn.http://www.radiofiladelfia.ro/......cipul.html

| Dandanache a răspuns (pentru EmaS):

Am mai avut discutia asta despre Carl Sanders happy Nu a putut face niciodata dovada ca a lucrat la dezvoltarea microcipului, nici un raport stiintific despre istoria microcipului nu il mentioneaza si exista chiar acuzatii clare de impostura la adresa lui. Nu e pacat sa pui marturiile unuia care este, plauzibil, un escroc, alaturi de cuvintele biblice?

| EmaS a răspuns (pentru Dandanache):

Eu nu cred ca este un escroc, cred ca unii arunca cu noroi ca sa nu primeasca cuvintele si marturia lui. Te asigur ca numai ei pierd!

| Dandanache a răspuns (pentru EmaS):

Omul nu are nici macar o singura dovada ca a participat la crearea microcipului. Cu atat mai mult cu cat ar fi trebuit sa le aduca, dupa ce ar fi fost, chipurile, acuzat pe nedrept. Ca si crestin, in fata unuia ca el, as prefera avertismentul biblic, referitor la profetii mincionosi.

| EmaS a răspuns (pentru Dandanache):

De unde stii tu ca nu are dovezi?

| Dandanache a răspuns (pentru EmaS):

Nu le-a adus, nu le-a expus. Am cautat foarte mult despre tipul asta, cu speranta sa fie adevarat ce zice si sa ma puna pe ganduri. Tot ce am gasit despre el sunt aceleasi povesti si aceleasi declaratii, insa nimic care sa ateste ca el chiar a fost in echipa care a produs microcipul. Daca omul are dovezi, ar fi inteligent sa le expuna, mai ales ca in ultimii ani este tot mai des inculpat de frauda.

| EmaS a răspuns (pentru Dandanache):

Ai dreptate sa te indoiesti de oameni, insa nu si de Cuvantul lui Dumnezeu. Oricum, ar trebui sa te puna pe ganduri faptul ca exista profetii referitoare la CIP. Si ca, daca inainte parea ceva imposibil, iata ca traim vremurile apocaliptice.

| 22SWAG22 a răspuns (pentru EmaS):

Sadic ii Dumnezeul vostru...

| 22SWAG22 a răspuns (pentru EmaS):

La naiba... nu-mi vine sa cred...

| 22SWAG22 a răspuns (pentru EmaS):

Cum naiba este posibil...

| sublime89 a răspuns:

Asta-i frica de stiinta si tehnologie deja.

| M25M a răspuns:

Nu au nici o treaba aceste cipuri cu religia sau cu Doamne-Doamne, mai degraba cu monitorizarea...

| martzian a răspuns:

E important sa citesti Biblia, ca sa nu te sperii din orice. In primul rand, semnul fiarei (cum bine ai intuit) se va pune pe mana sau pe frunte dar, mai important, perioada asta de prigoana va avea loc DUPA ce Biserica va fi luata de pe pamant - in timpul necazului cel mare. Deci, stai calm si fa-ti pasaport fara grija, mai ales ca de saptamana ce vine vom avea si buletine biometrice! happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Nu. Semnul despre care se vorbeşte în Biblie este unul simbolic, deci nu-l vom primi niciodată în mod literal.

| LegionarulRoman a răspuns:

Reprezinta disparitia vietii private...Big Brother. Un prim pas al depersonalizarii!

Desigur se va ajunge si la implantarea pe mana(in unele zone se aplica), care iti va controla complet trupul, fiind vandut diavolului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta ca NU, adica acel cip nu iti afecteaza gandirea, pe alta parte poti fi localizat in orice locatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deocamdata neoane se pune in acte, pentru ca atunci cand vor fi inserate cu laser pe mana ori pe frunte sa ti se normal, firesc.din iunie incepand vom avea buletine de identitate noi, cu cip si amprente.cei care nu vor vor avea unele asemanatoare dar fara cip.in scurt timp insa neputandu-le folosi, vor fi obligati sa-si faca toti buletine noi fiindca vor zice toti; fa-ti domnule buletin ca toti oamenii nu mai umbla cu vechitura asta.

| Buresbista123 a răspuns:

Nu,relatia cu prietenul tau imaginar va fi la fel doar e planul lui maret, el stie tot
Dar revenind la realitate e de rau, rau de tot...http://www.youtube.com/watch?v=LGcatieMvfk

| Mikhtarian a răspuns:

Daca il vei primi pe mana sau pe frunte, nu ve mai avea cale de intoarcere.

| Dumniezău a răspuns:

Da cine a spus ca niste pasapoarte banale iti poate afecta credinta?