| Legiuitorul21 a întrebat:

Ce s-a intamplat cu noi crestinii de nu mai luptam pentru drepturile noastre?
Parca ne-am prostit de tot. Nu mai avem personalitate si demnitate.
Islamicii lupta pentru drepturile lor si noi stam ca fraieri. Pana si atei rad de noi când alta data le tremurau ciolanele de frica.
Ne-am pierdut încrederea in DUMNEZEU? Credinta in EL?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap. Deci daca aia vor dictatura islamica, vreti si voi dictatura crestina. Poate imi spui si mie ce drepturi ale crestinilor incalca statul roman. Sa-ti spun un secret: sa *nu* se casatoresca homosexualii nu este un drept al omului. Casatoria intre homosexuali nu incalca drepturile crestinilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

E troll.

| Seba2013 a răspuns:

Nu s-a pierdut nici o secunda, biserica a ramas ferma pe pozitie.
Guvernul s-a schimbat, citeste Efeseni 6:12, 13.
Dumnezeu le permite o perioada de timp sa guverneze.
Dupa aceea apare el...el o sa schimbe sistemul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred mai legiuitoare, da in vremurile din urma, din cauza caderii credintei, se spune ca ..bate-voi pastorul si se vor imprastia oile. exact asta se intampla. Dumnezeu a fost scos din inimi.din scoli, din societate, daca mai cauta cineva ceva e doar mantuirea sufletuli care este personala si fara sfatuitorii necesari, nu prea e succes.

| DonaldTrump a răspuns:

"Islamicii lupta pentru drepturile lor si noi stam ca fraieri. Pana si atei rad de noi când alta data le tremurau ciolanele de frica. "
Dictatura crestina vrei, statul crestin al romaniei.
Acum doua decenii si ceva prietenilor tai le tremurau ciolanele, da ma rog nu atat de mult ca in vremea lui Stalin.
Cand zici de lupta islamicilor cred ca te referi la isis ca numai aia se lupta ca prostii.
"Ce s-a intamplat cu noi crestinii de nu mai luptam pentru drepturile noastre?" Cruciadele si inchizitia s-au terminat amice.
"Parca ne-am prostit de tot. Nu mai avem personalitate si demnitate." Ati fost prostiti de Bor * corectie.

| 熊Panda熊 a răspuns:

Adica poti sa iti aperi drepturile prin cereri sau proteste in cazuri grave, dar in niciun caz nu poti practica dictatura religioasa sau inchizitia. Ii vei rasvrati mai tare pe ceilalti. Vezi ce a facut Biserica Catolica, si-a tinut enoriasii cu mana de fier si acum are bisericile goale.
Zice si Iisus : "Cine ucide cu sabia, de sabie va muri ".
Dar personal ar trebui sa ne aparam credinta in fata unui ateu/pagan/sectant, dar cu pace si nu excesiv, fiindca oricum ei nu ne vor baga in seama, rar cei ce te baga in seama, si nu are rost sa injosim cuvantul lui Dumnezeu la o cearta.