| capdepeste a întrebat:

Ce sa fac daca casa mea e bantuita adica am avut multe experienta am vazut chipuri mobila imi tot trosneste ajutati-ma va rog cu niste sfaturi si spuneti-mi cum sa aflu daca e adevarat sau daca ma insel

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Înceacă să afli ceva de istoricul ei, dacă ai achiziționat-o recent, dacă au avut loc acolo păcate frecvente.Niște prieteni de familie au cumpărat o casă și ambii soți percepeau prezențe ciudate. Pe urmă au aflat că era un fel de bordel neoficial, au poruncit demonilor de curvie să plece în numele lui Iisus Hristos și pe urmă au dormit liniștiți. Roagă-te în genul-îți dau în stăpânire Mântuitorul meu Hristos viața mea și casa mea, iartă-mă pentru păcatele mele( enumeră-le pe toate care ți le amintești).Pe urmă poruncește demonilor de intimidare, firică, moarte să plece în numele lui Iisus Hristos.( returnează sau arucă dacă sunt cumva pe-acolo lucruri furate). Demonii vor pleca.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cate intrebari puse sa fie puse

| relian a răspuns:

Schimba tot ce ai din lem ca deja este putred.Mai fa si tu ceva schimbari ca intr-o zi o sa iei foc de la atita putregai. Daca nu ai bani nu-i nimic arunca mobila aia din lemn ca si asa nu-ti foloseste mai la nimic o tii de prezenta in casa, ca asa sint romanii sa umple casa de chesti inutile.De trosnit trosneste sigur dar nu e de la ce crezi tu, e de la faptul ca l; emnul e vechi si e plin de carii care fac zgomote atunci cind maninca lemnul ala.Citeste si o sa vezi.Citeste despre caria de lemn si vezi ce spune.Numai bine si sper sa nu te rezesti cu picioarele mincate.Glumesc nu maninca carne.Sau cel putin asa stiam.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

1. spovedeste-te
2. cheama un preot sa faca o sfestanie
3. mergi regulat la biserica

| yanira4u a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ai uitat sa ii spui sa bata cruci de fiecare data cand trece pe langa o biserica. si tariful pentru sfestanie...

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru yanira4u):

E doar inceputul, dupa ce indeplineste il trimit la tine

| yanira4u a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu am inteles eu sau nu era nimic de inteles?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru yanira4u):

Amin

| yanira4u a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Fara cuvinte...

| Exilee a răspuns:

Lasa-te de etnobotanice.NU exista fantome, monstrii, in schimb exista demoni.

| trolololo a răspuns (pentru Exilee):

Poate e un demon în casa.

| Exilee a răspuns (pentru trolololo):

Trolule, voiam sa subliniez faptul ca nu trebuie sa crezi in spiridusi,zane, baubau, fantome, strigoi, zombie etc pentru ca nu exista. Acestea sunt mituri din Orient sau de la americani. IN schimb, exista demoni sau duhuri rele, vezi in Sfanta Scriptura cand Iisus vindeca demonizatul din tinutul Gheghesenilor.

| trolololo a răspuns (pentru Exilee):

Sfânta Scriptura e o carte de povesti atât. La fel de real poate fi și Harap Alb.

| Exilee a răspuns (pentru trolololo):

E opinia ta. Afirmatia ta.

| dragos9234 a răspuns (pentru Exilee):

Hai ca ai zis-o.

| Zenit313 a răspuns (pentru Exilee):

Nu exista fantome, monstrii, in schibm exista Bau-Bau?!
Tu glumesti nu?! straight face
De ce sa existe Bau-Bau, dar monstrii si fantomele sa fie iluzii?
Sunt dovezi pentru Bau-Bau?

| SadBoyForever a răspuns (pentru Exilee):

Eu zic să lași tu miștocăreala deoarece ești doar un șmecher virtual.

Tu ai curaj doar pe internet, în realitate sigur ești foarte fricos.

| Exilee a răspuns:

rolling on the floor))HAHHA

| 3xfemeie a răspuns:

Chemi un vanator de fantome. Ups! Si tu spui ca esti unul.

| lolium a răspuns:

Ca sa te ajut ar trebui sa fi tu sigur(a) ca e ceva real si nu e din cauza fricii sau a filmelor horror. mobila trosneste cu sau fara demoni, e ceva normal; cat despre chipuri puteau fi in imaginatia ta. invita un prieten noaptea pe la tine si intreaba-l daca el observa ceva neobisnuit.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Trosnirea poate sa fie de la parchet.
Parchetul trosneste pentru ca au loc niste reactii (la cel mai vechi).
Poti insa chema preotul sa faca o Sfestanie.

| EUASADA a răspuns:

Pai ce sa faci 1 cel mai important ai incredere mare in Dumnezeu 2 fa o sfestanie 3 mergi regulat la biserica si 4 spovedeste-te macar de 2 ori pe sapt daca nu macar o data

| GeorgianaGeoK a răspuns:

Am avut si eu intamplari de genul : paranormal cu prietenii mei... Mai intai incearca sa comunici intr-un fel cu fantomele, dar fara frica. daca atunci cand incerci sa comunici se intampla lucruri ciudate cum ar fi: se inchide geamul, usa si alte chestii nu te panica..sunt cateva semne ca exista o entitate. secretul este sa nu iti fie frica. Poate e o entitate pozitiva. Bafta