| usernamed a întrebat:

Ce semnificatie are trecerea de 3 ori pe sub Sfantul Aer in Vinerea Patimilor?

Răspuns Câştigător
| thecakeisalie a răspuns:

Aaa, pai eu stiam ca are mai multe sensuri. Purificarea de pacate si/sau a arata ca moartea este doar o simpla trecere spirituala.

3 răspunsuri:
| thecakeisalie a răspuns:

Numerele prime de obicei sunt considerate magice. 3, 7, 11, etc. sunt foarte folosite pe parcursul istoriei. De cele mai multe ori, poarta atata insemnatate pe cat le dai.

| usernamed explică (pentru thecakeisalie):

Numarul mai putin ma intereseaza, am specificat asa, pur si simplu, dar ma interesa ce semnifica trecerea pe sub sfantul aer

| usernamed explică (pentru thecakeisalie):

Multumesc >big grin

| thecakeisalie a răspuns (pentru usernamed):

Aaa, pai eu stiam ca are mai multe sensuri. Purificarea de pacate si/sau a arata ca moartea este doar o simpla trecere spirituala.