| VladimirConstantin a întrebat:

Ce sfant va ajuta cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Ganditorull1999psalmi a răspuns:

Dragul meu prieten, conceptia ta despre Dumnezeu este foarte denaturata, Domnul nostru Iisus Hristos a murit pe cruce acum 2000 de ani pentru mine si tine si prin moartea sa eu nu mai sunt raspunzator de pacatele mele pentru ca el a fost jertfa de ispasire pentru toate pacatele mele si ale tale, cand pacatuim trebuie sa suportam consecintele pacatului comis dar doar pe pamant, cei necredinciosi nu suporta consecintele pentru ca ei vor muri in iazul de foc, cei credinciosi nu ajung acolo, pentru ca ne iubeste, el ne cunostea mai dinainte de a ne naste, el stie totul despre tine, chiar si numarul firelor din cap, El stie cand te ridici si cand stai jos. El te priveste chiar in acest moment, Domnul ne-a lasat Biblia ca si carte de instructiuni, citeste noul testament si vei afla, daca nu doresti sa citesti Biblia, este alegerea ta, nu prin fapte esti mantuit si nu prin fapte ajungi in rai ci doar daca accepti pe Iisus ca mantuitor personal spunand urmatoarea rugaciune cu credinta '' Il accept pe Domnul Iisus Hristos ca mantuitor personal si ca Domn al vietii mele si cred in inima mea ca El a platit pretul pentru toate pacatele mele trecute, prezente sau viitoare, si prin urmare imi predau viata Lui'' daca nu doresti sa citesti Biblia si sa vii la Dumnezeu, imi pare rau pentru tine, dar in clipa asta stii adevarul Bibliei si esti raspunzator inaintea lui Dumnezeu. De aceea te indemn citeste Noul testament. Iti voi da un link in care poti afla totul, daca vrei https://www.youtube.com/......tps?/watch

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sfantul Dumnezeu (Tatal, Fiul si Duhul Sfant) caci de altii eu stiu ca sunt demult oale si ulcele. Poate doar sub forma asta sa te ajute caci in rest TOTI sunt MORTI, PUTEZITI SI MANCATI de viermi.

| danay72 a răspuns:

Isus a spus sa ne inchinam lui Dumnezeu si lui sa ii cerem ajutorul, nu sa cerem ajutorul sfintilor.Matei4:10

| ania a răspuns:

Sfântul Pavel, prin epistolele pe care le-a scris.

| Divy a răspuns (pentru ania):

Și mie îmi plac epistolele sale happy
Slavă Ție Sfânta Treime, acum și pururea și în veci vecilor. Amin!

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru multi de aici Sf. Asteapta urmat de Sf TPU.Sau invers!
Adica userul pune o intrebare pe TPU si.....asteapta poate, poate cineva il va ajuta. Uneori se mai si roaga...

| Felys a răspuns:

Sfantul euro

| MistretulPufos a răspuns:

Mama ta

| Beutz a răspuns:

Nu poti alege decat unul.Toti ajuta.

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Sfantul creier!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Anca_Lazar_1989):

Cel mai tare raspuns, am fost surprins, sa vad asa ceva, dar ai foarte mare dreptate. M-a bufnit rasul, cand am vazut comentariul tau, dar m-a bufnit rasul, in sensul bun, bravo, te felicit, ai dat cel mai tare raspuns.

| Iunix a răspuns (pentru Anca_Lazar_1989):

Mi-ai furat răspunsul, asta voiam să răspund și eu când am văzut întrebarea laughing