| Andrei5000 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin calugar?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Sa fii foarte credincios si foarte sigur ca asta vrei. Ideea e ca nici un staret nu te face calugar din prima. Cel mai probabil o sa stai in manastire 2-3 ani sa te obisnuiesti cu stilul de viata, sa realizezi importanta alegerii tale, si sa vezi daca esti pregatit si ai vocatie. Dar ai grija, ca nu e de joaca.

4 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Să te castrezi... că oricum nu mai ai pentru ce să le porţi.

| 愛日本 a răspuns:

Să te călugăreşti.

| DarQueen a răspuns:

Mai întâi pune întrebarea: „De ce vrei să devii un călugăr?"

| Geo17 a răspuns:

Castrare!