| andreiadrian03 a întrebat:

Cei de la inceputuri nu stiau ca dupa acel albastru nu este niciun Cer ci Cosmosul, ei credeau ca acolo locuieste Dumnezeu.Plus ca erau contradictorii:ba ca in Cer e Raiul, ba ca e Iadul! Nu ati descoperit erorile celor din trecut din Biblie?

31 răspunsuri:
| EestiSodalane a răspuns:

N-am vazut pe nimeni sa zică că în cer e iadul

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Focul vesnic in foc si pucioasa sau iadul.Se refereau la lumea cealalta.

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian03):

Da, dar n-am vazut pe nimeni sa zica că iadul e în cer. Asta e invenția ta.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Nu-i adevarat, v-am explicat.

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian03):

Pai nu mi-ai explicat. Eu te-am intrebat cine a zis ca iadul e în cer. Ti-ai facut un test IQ? a iesit peste 80? De ce nu intelegi o intrebare simpla?

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Adica toata planeta delireaza cu iadul?

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian03):

Ba tu esti tampit? Ai zis ca unii zic ca iadul e in cer. Eu te-am intrebat cine a zis asta si n-ai stiut sa-mi raspunzi. Nici acum nu stii

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Cititi toate scrierile religioase, se vorbeste despre focul gheenei, despre focul vesnic in foc si pucioasa, despre intuneric despre satan calau practic asta e iadul.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Nu exista pe vremuri termenul iad dar e acelasi lucru.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Dzeu nu exista:big bang,varsta Pamantului,pietrele cazatoare,dinozaurii,primatele din care descindem,mortile la nastere,n planete diferite haotice contrafacute,n religii n variante n dzei creatori:ba raiul,ba creatie normala,ba anormala de pe negativ cal calaistica inumana in fapt chiar blasfemie dominatoare,boli handicapuri nebunie haotice si la cei care nu merita,accidente,sarpele biblic doar un sarpe ori sarpe om perpetuat repus refacut, amarati pe negativ fara aparare care nu au putut nici macar manca si au murit, dvs cei care nu existati dar va aranjati aratati a oameni dzeu v-ar fi lasat asa?! n limbi, falsuri, Cain Abel Selectie Naturala Legea Junglei Stiinta.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Pietre cazatoare:asteroizi, comete, meteoriti haotice, deci rezulta biohazard selectie naturala.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Chinurile vesnice inseamna tot iadul, adica lumea cealalta pentru ca aici stiau ca suntem muritori: ne imbolnavim, imbatranim si murim.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Sunt convins ca nu mai aveti replica.

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian03):

Da mă focul gheenei si focul vesnic dar n-a zis nimeni ca focul asta e în cer. Unde ai auzit asa ceva?

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Vesnic nu poate fi decat in cer.

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian03):

Asta e opinia ta. Religia nici macar nu considera ca iadul sau raiul se afla intr-un anumit loc spațial. Și niciodata n-a zis că iadul e în cer. Deci acuzatia ta e una falsă.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Va asigur ca nu ati citit scrierile religioase!

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Cum credeti ca este in cer ceruri?

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Cu tot respectul, dar cum credeti dvs.ca este in cer ceruri?

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Daca veti sustine imi veti spune ca e la fel ca pe Pamant, atunci va voi avertiza ca nu se poate pentru ca ar fi nonsens viata de pe Pamant, adica nu ar avea sens rost acelasi lucru aceeasi varianta adica iadul.Si daca in cer ceruri ar fi raiul, atunci cum i-ar lasa inima sufletul ca pe noi sa ne lase in iad?

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Deci v-am demonstrat ca Dzeu Dumnezeu nu exista:n planete diferite haotice..etc..Doar daca face viata pe planete si o face in continuu n variante si singurul din cer ceruri e El Dzeu Dumnezeu pentru ca altfel e imposibil:atat raiul cat si iadul acolo.Va repet:pe Pamant e iadul, daca ar fi la fel in cer ceruri atunci nu ar avea rost sens o copie identica pe Pamant iar daca ar fi raiul in cer ceruri nu i-ar lasa sufletul inima ca pe noi sa ne lase in iad.Deci singura varianta posibila e un Creator care ne trage pe toti pe sfori:papusar.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Un magistru paganel adica pedepsitor.Si eu am fost ca tine si tu vei fi ca mine scria pe un mormant.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Sau e unic ales Pamantul dar unde sunt toti ceilalti morti? In alt Univers alte galaxii sau sechestrati in niste locuri secrete? Sau n variante cu schimb de locuri roluri, alte variante nu pot exista.Secretul e ca Dzeu Dumnezeu face totul adica ne trage pe sfori iar noi nu stim si e un magistru paganel adica pedepsitor secret, El avand toata puterea si cinstea si slava, atoatetiitor. Poate fi intunericul negativul foarte putin iluminat o batrana torineza:batrana doamna si sau un batran soare ori foc desertic sau secret chiar un sarpe desertic sau sfanta pur Alba ca Zapada ori Cea Cel Preainalt Preainalta.Vedeti ca sunt personificarile naturii adica fabulatii iar Dzeu Dumnezeu nu exista, rezultand selectie naturala legea junglei:Cain si Abel de exemplu.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Cei de pe vremuri din trecut erau tare prinsi de ei, adica nu concepeau schimbul de roluri de locuri, sustineau ca ei sunt Alesii si erau cal calai convinsi.Acum ne-am v-ati mai inmuiat un pic!

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Poate ca este doar Selectie Naturala Legea Junglei si evolutie incalzire globala.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Sincer nu stim cine e capul:il capo di tutti capi vorba italienilor, adica cum e Creatorul Creatoarea?! N planete descifrate: Haumea planeta pitica mica Fara Aparate Prea Buna cristoasa isusa posibila sau imposibila?, Pluton Pluto plutonul de executie temporara sau de lunga durata sau definitiv?, Neptun patern..matern..calaistica? necalaistica?, Uranus calaistica innec temporar sau definitiv?, Pamant cal calaistica dominus ori dominatoare:asfixie ori innec, descompuneri la soare foc, boli..etc.,Saturn puri sau normali amore bieta, si Jupiter jubileu ori Giupiter calaistica? necalaistica? normala.Si celelalte planete corespondente la fel.De la minus la 0 la 5 codurile.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Dar sincer nu stim daca nu cumva atat planetele cat si astrii si particulele nu au fost contrafacute de catre savantii subiectivi cal calai in principal?!

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Romanii sunt mai mult Creationisti credinciosi orbeste ca si evreii,arabii,indienii deserticii,practic rasele inferioare,iar europenii mai rezervati, asta spune multe chiar totul, adica faptul ca sunt doar fabulatii, vise, inventii basme basfuri si atat.Torinezii care sunt nr.1 nu prea au avut revelatii, au fost mai mult automutilatori sinucigasi.

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Daca ti-e bine chiar ca aparent amarat dar cal calau in fapt vrei sa traiesti pe spinatea cuiva a sarpelui ko inscenat pus ilegal in speta iar daca nu ti-e bine sincer ai vrea sa mori. Logic, nu?

| andreiadrian03 explică (pentru EestiSodalane):

Pamantenii sunt mai inferiori, ei vor sa traiasca ca cal calai pe spinarea cuiva a sarpelui ko inscenat pus ilegal in speta si au inventat n religii mincinoase cal calaistice inferioare dominus chiar dominatoare orbeste turbati.Nu le pasa unora de ceilalti, doar propriile interese primeaza.Rezulta selectie naturala legea junglei:Cain si Abel.

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian03):

Nu, nu mi-ai demonstrat ca Dumnezeu nu exista laughing