| RAY a întrebat:

Chiar aseară am întâlnit un motan și i am de mâncare,îmi imaginez că și el ca toată viața de pe pământ suferă,este supusă selecției naturale,sexuale, de ce un creator ar fi permis că un tigru să ucidă o căprioară? Sau o pisică un șoarece? Aceste animale simt durerea, suferință, motanul a căutat apoi sa se joace cu mine desi are nevoie de afecțiune dar simte și durerea că și noi

4 răspunsuri:
| EestiSodalane a răspuns:

Motivul pentru care animalele suferă este pentru că întreaga creatie este în dezordine, iar scopul omului pe pamant este să facă ordine, să stapaneasca lumea creată pentru el în așa fel încât să aducă pacea și între animale ca animalele la rândul lor să se poată odihni în om.

| RAY explică (pentru EestiSodalane):

Câtă vrajeala ai in tine

| EestiSodalane a răspuns (pentru RAY):

Adică?

| Vladoasa a răspuns:

Sa mergeti la friday sa intrebati daca le doare pe alune cand le prajeste domnu si daca mai urla vaca din smash beef ala de l-a scos domnu Lucica la Vaslui