| U2lrish a întrebat:

Cineva a afirmat odată "numai oamenii fără Dumnezeu se simt singuri." Oare acesta să fie motivul pentru care toţi cei care sunt atei intră pe TPU?

35 răspunsuri:
| Rapplex a răspuns (pentru ComatoseWine):

Nu mai continua sa te minti singur traind cu iluzia ca semenii tai crestini reprezinta binele suprem. De acum inainte, chiar te rog sa verifici orientarea religioasa a fiacarui individ care se sinucide din cauza singuratatii, sa vedem daca macar 1% sunt atei.winking

Răspuns utilizator avertizat
| ComatoseWine a răspuns (pentru Rapplex):

Eram ironic si dezgustat de aceasta "dilema". Sunt ateu si stiu acea "zicala" este fara baza si sens.

| sousabo a răspuns:

Probabil.Restul sunt pe trinitas!

| OrNaM3nT a răspuns:

De ce se sinucid oamenii? Pentru ca se simt singuri, tristi etc.Sa zicem ca pe minut se sinucid 10 oameni.Majoritatea populatiei globului este religioasa.Sa zicem ca 70% religiosi si 30% agnostici sau atei.Asta inseamna ca pe minut 7 din 10 au Dumnezeu dar tot se simt singuri si se sinucid.Afirmatia aia a ta este invalida.