| Inferno a întrebat:

Conform crestinismului, militarii care omoara zec de oameni in timpul razboiului unde ajung? Rai sau iad? Si de ce?

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Si ce raspuns ai vrea sa obtii de aici sau chiar de la popa,cum te indemna cineva mai sus? In afara de teorii care n-or sa multumeasca nici un pui de broasca ce crezi ca vei mai obtine? Eu zic sa vorbesti cu unul care a facut-o,asta daca in cazul cu totul improbabil, ar vrea sa se dezbrace sufleteste in fata ta, indiferent de religia lui, pentru ca o sa i se para ca ii ceri sa-si astearna propria-i constiinta la picioarele tale, ceea ce mi se pare imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pamant cand le vine vremea. pentru ca asa e obiceiul la crestini.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Depinde. Sunt condamnati lasii - cei ce nu se duc la razboi. Intreaba un preot, nu cred ca te va lamuri cineva de pe TPU.

| Morrigan a răspuns:

Si eu m-am gandit la asta.thinking sau daca iti intra un hot/criminal. in casa si tu il omori din proprie aparare, sau te ataca pe strada, in orice caz, il omori pentru a te apara, biserica considera ca ai pacatuit sau nu?