| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca am facut cateva gafe"de genul asta" va afecta relatia pe care o am cu el ca parinte spiritual si cand ma voi marita imi va afecta relatia adica zic acea relatie cum trebuie sa fie intre nasi si fini?

Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Nu Elena.Nu cred ca greselile gen gafe iti poate schimba relatia ca parintele tau spiritual. Duhovnicul e inzestrat cu har de la Dumnezeu si asta este datoria lui sa ne ajute, sa ne indrume si sa ne calauzeasca spre calea Domnului.Cel mai bine vorbeste cu duhovnicul tau si impartaseste-i toate temerile tale.Te vei simti linistita.

| anonim_4396 explică (pentru AlbaAura):

Iti multumesc din suflet..ma simt mai eliberata de asemenea ganduri si e bine daca este asabig grin..inca o data iti multumesc:*

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm....cartof prajit...

| charonmario a răspuns:

Duhovnicul nu poate ierta pacate ca e si el om ca si tine doar Christos poate nu inteleg de ce mergi la un om cand poti sa vorbesti direct cu Dumnezeu de ce ai nevoie de avocat

Răspuns utilizator avertizat
| charonmario a răspuns (pentru DanionM):

Am o veste proasta preotii lau trimis la moarte pe christos crezi ca poti schimba istoria

Răspuns utilizator avertizat
| charonmario a răspuns (pentru DanionM):

Da evident ca voi adauga TRADITIA ucide ortodoxia ce nu intelegi zice preotul vrei sa aiba mortul lumina pe lumea cealalta pai cu cat aprinzi mai multe lumanari cu atat mai multa lumina va avea moare un un om a fost curvar a furat a mintit a fost alcoolic si cand ii canta la groapa canta primestel Doamne si pe robul tau helloooooooo asta e ipocrizie imi vine sa rad cand te aud cu cata nonsalanta vorbesti de ortodoxie ca fiind calea cea dreapta tie iti convine ca na te lasa sa bei poti fuma cate o minciuna na las ca Dumnezeu ma iarta tu nu pricepi ca calea spre Christos e doar una si daca nu respcti TOT ceea ce zice Biblia nu ai sansa la Rai si apropo sotia mea a gatat Facultatea Andrei Saguna de ce crezi de Teologie Ortodoxa na de asta ce mai zici deci a studiat in amanunt totul sunteti Fatarnici si va credeti religia de 2000 de ani o MARE MINCIUNA din pacate drumul vostre e pavat cu bune intentii dar va indreptati catre IAD Fi Binecuvantat

| charonmario a răspuns:

A si inca o chestie ca e important eu nu am auzit nici un pocait sa fi trecut la Ortodoxism ce zici de asta dar am auzit de foarte multi preoti care studiind Bbiblia sau Botezat si au devenit crestini adevarati ca normal au vrut sa ajunga in cer si fara Botezul da nu Botezul ala de la 1 luna jumate cadn intreaba preotul te lapezi de Satana ca ala nu e valabil nu e Biblic si e un Botez fortat bebelusul nu poate marturisii nimic CA NU VORBESTE happy si sunt foarte multe alte lucruri eu stiu ca vrei sa ridici Ortodoxismul dar nu ai ce totul e pe fundatie de nisip construit si cu tot 2000 de ani ai vostrii din pacate vor fi foarte putini care vor ajunge in cer ca nu tin nimic aproape din ce zice Biblia daca vrei vorbim saptamani despre Ortodoxism ca nu ai cum sa contracarezi ceea ce zic eu happy

Răspuns utilizator avertizat