| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca îi convingeti si pe altii de credintele voastre, aceasta înseamna un lucru pozitiv?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e corect asa; omul trebuie sa se convinga singur, sa simta asta, nu sa faca ceea ce fac altii.Craciun fericit si La multi ani!

6 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Depinde de credinta. Insa mi se pare o prostie razboiul dintre atei si credinciosi, nimeni nu demonstreaza nimic, cu exceptia a vreo 2-3 atei care au vorbit asa cum trebuie, in rest toti varza.

| NinelHell a răspuns:

Pana acum doar ateii si martorii lui Iehova încearcă sa ne convingă de cate ceva.rolling on the floor

| DorelSudoru a răspuns:

Nu,de aia nici nu incerc prefer sa raman la caterinca mea de balta si raspunsurile jicnitoare date ni 3 ramduri

| carpediem a răspuns:

Negativ. Stai in banca ta.

| RoXyRaLu a răspuns:

Nu! Atotputernicul,care nu se stie cine este, a lasat mai multe religii.Din totdeauna ele s-au certat pentru titlul de religie suprema, care sa fie ce reala.Nu.Unii au religia lor si credintele lor, altii altele.Nu trebuie sa ne bagam peste altii, slujind alti Imparati ai altor religii sau sa ne impunem religia, creind razboaie ori conflicte mai mici.Trebuie sa ne pastram religia pentru a nu supara Dumnezeii fiiecareia dintre ele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu consider acest lucru ca fiind ceva stupid, lasa fiecare sa creada in ce vrea el, pocaiti te obliga sa crezi in basmele lor