| Infernia a întrebat:

Credeti ca daca ii convingeti si pe altii de credintele voastre, aceasta inseamna un lucur pozitiv?

17 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Dupa mine fiecare e liber sa creada in ce vrea.
Si n-ar trebui sa ne straduiim atat de tare sa-i convingem pe ceilalti de credintele noastre.

| Angel0 a răspuns:

Atata timp cat administratorii siteului raman impartiali e totul ok.
Dar si ei sunt oameni.
Mie mi se pare ca sunt mai multi cei care vor sa-i convinga pe altii de ignoranta lor.Ateii pe primul loc.

Răspuns utilizator avertizat
| sandra2012 a răspuns:

De ce i-am convinge? Fiecare crede ce vrea sa creada

| monstrulet a răspuns:

Acum multi or sa raspunda: "doar daca e vb de crestin e un lucru pozitiv, pentru ca asta e adevarul absolut"

| morningstar a răspuns:

Noi nu castigam nimic daca o persoana isi schimba credinta, religia. Noi vrem doar sa ajutam pe cei din jur sa vada ca Dumnezeu ii cheama la adevar, la iertare, la mantuire.

| DorelSudoru a răspuns:

Poi bagarea in cap cu vorta a unor idei a doinat mereu de asta se pread religia in scoliii...:straight face||

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare cu credința lui, nu văd de ce trebuie să duc muncă de lămurire?
Pa, pa.

| tsevaoth a răspuns:

Pai mai bine ne spui tu daca tot vii la subiectul religie ca sa ne convingi de contrariu.

| bluebios a răspuns:

Eu cred ca da. Daca am convis macar o singura persoana sa priveasca religia cu scepticism, eu chiar cred ca am facut o fapta buna.

| Infernia explică:

@Hittler Auzi mai bine asa decat un din asta ca tine. Care e problema ta daca as fii satanista sau nu? si pentru curiozitatea ta sunt ateu. Nu te mai baga aiurea in seama, mai stai potol in banca ta.sau du-te si fa-ti un viitor.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Pupa-ti-as lizica, lasa-mi id-ul tau pe privat daca doresti >big grin

| Luissa123 a răspuns:

Nu am inteles foarte bine la ce te referi cu ''credinte'' dar daca este corect ceia ce cred si stiu sigur asta de ce nu?

| ostea a răspuns:

Nu este corect sa conving pe cineva sa faca ceea ce fac eu, sa creada ceea ce cred eu;
Fiecare om SIMTE ce trebuie sa creada si ce nu, la urma urmei fiecare persoana isi alege propria viata.

Este un lucru bun sa dai un sfat, sa ii sugerezi ca ar fi mai bine pe un drum mai luminos dar sa stau sa conving, NU!

Daca greseste, este greseala sa. Din greseli invatam; Daca imi cere ajutor, asta este alta treaba, insa si atunci, sunt doar un simplu ghid; Inima alege si stie ce este bun si ce nu.

Numai bine.

| luana1 a răspuns:

Eu as incerca sa te conving sa ai incredere in tine inainte de toate pentru ca din toate intrebarile pe care le-ai postat pana acum rezulta ca tu cauti ceva si nu stii de unde sa incepi si mai ales, nu stii ce anume cauti.Priveste spre tine si ai sa gasesti mai multe raspunsuri decat te-ai astepta.Nimeni nu incearca sa convinga de nimic pe nimeni.Fiecare se poate convinge singur prin experienta sa personala.In fiecare zi a vietii, pana la final.Mai ai mult drum de strabatut.

| Shenn a răspuns:

Not really...eu unul sunt de parere ca fiecare ar trebui sa creada in ce vrea, cine vrea, daca vrea sa creada si sa nu se lase influentat de nimeni.

| DanTe_4471 a răspuns:

Fiecare crede ce vrea!