| navarre a întrebat:

Credeti ca Dumnezeu adevarat este de acord cu relatii sexuale intre veri de acelasi sange, apoi acelasi om primeste in,, dar"si slujitorele verisoarelor, si culmea se scrie ca Dumnezeu personal le-a binecuvantat cu copii pe toate (cu acelasi barbat)!
Acestea poate fi,, invataturi"morale lasate omenirii, peste veacuri? sau sunt fapte ale unui popor imoral si ilogic? Totusi in toata,, orgia" este in prim plan,, binecuvantarea lui Dumnezeu!
Cum puteti explica aceste fapte?
http://www.trilulilu.ro/......ie-nu-a-ie

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Pe vremea aia medicina era sub glezna broaștei și mortalitatea era teribilă!
Spre a face față la o asemenea mortalitate și natalitatea era teribilă.
Este o explicație pentru cele 12 triburi ale poporului lui Israel.
Se omorau între ei și bărbații murind în lupte erau mai multe femei și poligamia era o normă la popoarele semite!
Biblia este un model, numai pentru cei care vor să o folosească drept model!

| anonim4565 a răspuns:

Pe vremea aia nu erau puse legi inca israel nu a fost eliberat de sub egipt si Dz nu le-a dat porunci

Răspuns utilizator avertizat
| Marian32 a răspuns:

Dumne zeu e sgant atotputernic nu zice u de rel sexuale ca el nu are nevoie vezi ca te faci de rusine...

Răspuns utilizator avertizat
| Marian32 a răspuns (pentru navarre):

Ma grabeam ziceam sa nu va mai ganditi la astea gata acum religia e religie e de mult si vi tu acum sa zici nu sttiu ce daca esti crestin crede daca nu de ce te intereseaza?

Răspuns utilizator avertizat