| andreiadrian100 a întrebat:

Credeti ca Dumnezeu ar fi ales Pamantul in defavoarea planetelor mici de exemplu Haumea Prea Buna Fara Aparare cristoasa isusa? Adica Dumnezeu e inferior Creatiei? Aceasta dovada situatie ne face sa credem ca e bio hazard nu Creatie, pentru ca un Creator ar fi ales nr.1.

Răspuns Câştigător
| EestiSodalane a răspuns:

Nu, Dumnezeu nu e inferior creatiei. Si nu a ales pamantul ci l-a creat.

| andreiadrian100 explică (pentru EestiSodalane):

Intr-adevar,dar omiteti ignorati faptul ca dvs pamantenii autoritatile conducatorii ati perpetuat si contrafacut un sarpe gasit ok? ko? inscenat? si l-ati dominat, ati avut liberul arbitru, iar Dumnezeu Dzeu va va pedepsi! Doar nu credeti ca va pedepsi un animal iresponsabil facut inscenat ko?

| andreiadrian100 explică (pentru EestiSodalane):

Nici dominus nu e corect, e ceva rau pedepsitor cal calau! Cristos isus Fara Aparare Prea Buni sau Sfinti Puri e corect.

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian100):

Habar n-am ce ai zis acolo. Data viitoare te rog spune-mi ce vrei să-mi spui în limba română, clar și concis cum te-au învațat la școală. Dacă așa te exprimi la examenul de bacalureat nici nota 2 nu capeți.

| andreiadrian100 explică (pentru EestiSodalane):

Cand eram sanatos am luat Bac-ul cu 8.49, am 13 clase liceul.Din 2008 am fost diagnosticat cu schizofrenie cronica paranoida stare grava, iar acum primesc si indemnizatie! Eu cu cei din mintea mea nu credem ca suntem nebuni bolnavi, dar poate asa o fi!

| andreiadrian100 explică (pentru EestiSodalane):

Noi ne vedem animalute,animale,copii,oameni si suntem traumatizati de istoria zbuciumata,de religii si de ura rautatea pretinsilor oameni,dar care sunt pe negativ si nu sunt oameni ci rai, batjocoritori, inscenatori, pedepsitori, calai cal!

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreiadrian100):

Ah. Ești diagnosticat cu schizofrenie paranoidă. Asta explică tot.