| Wihox a întrebat:

Credeti ca jocurile violente imi afecteaza modul de a gandi si sunt o forma de manipulare a masoneriei etc etc?

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Jocurile violente influenteaza modul de a gandi, pentru ca inmagazinezi in minte tot felul de idei care odata stocate in creier raman acolo si mai devreme sau mai tarziu, ajungi sa actionezi dupa modul in care gandesti.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu, unde ai auzit asta?

| RAY a răspuns:

Cred ca jocurile pc sunt o pierdere de timp si te afecteaza in mod negativ,violent comportamental
solutia citeste cartii dezvoltati imaginatia fa ceva cu viata ta nu o pierde aiurea, crede-ma ca pc-ul e timp pierdut daca nu te folosesti inteligent de el, eu nu ma joc deloc nu vad ce castig ai ca te joci virtual, nu refuza jocurile reale cu prieteni, iesirile cu ei, nu trai virtual traieste real razvane

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da. O sa devina stil de viata, o sa-ti faci programul dupa ele, o sa fi-i tot timpul obosit si o sa zici de ce nu te intelege nimeni.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Daca asta iti place tie sa crezi, fie.
Eu ma joc de cand aveam 7 ani.Si nu vad ce legatura are un joc cu masoneria.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Prefer să comentez prima parte a întrebării:
"Credeti ca jocurile violente imi afecteaza modul de a gandi". Categoric da!

| dracu14 a răspuns:

Nu

| LegionarulRoman a răspuns:

O mare parte din mumea virtuala e controlata de masoni.Eu insumi am vazut simboluri masonice in Black Ops,si da, jocurile violente, mai ales daca te joci de mic, iti schimba drastic viziunea despre lume, chiar daca nu ti se par evidente!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, in niciun caz! dar depinde si de felul tau de a gandi si reactiona.

| AlexeHellsing a răspuns:

Numai dacă sunt abordate în exces.
Cel mai bine este totuși să fie evitate.

| iHateStrike a răspuns:

Da... La faza cu '' Jocurile violente îmi afectează modul de a gândi ''. Logic că ți-l afectează. Dacă te superi pe cineva, te tot gândesti la metode cum ai putea să-l omori din cauza jocului violent.

| Wihox explică (pentru iHateStrike):

Ba nu-i adevarat.

| eu123456789 a răspuns:

Depinde si de cat de usor te lasi dus in lumea iluziilor. Fara sa iti dai seama, uneori, vrei sa te comporti asa cum ai vazut acolo, dar nu cred ca esti suficient de „ametit" sa faci asa ceva.