| Inferno a întrebat:

Credeti ca mersul pe apa ar trebui sa fie proba eliminatorie la ora de religie? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

In nici un caz. Doar "inmultirea painilor".winking Adica sa ii invatam pe copii sa aduca, macar din cand in cand, cate un sandwich si pentru colegii care nu isi permit unul (stim bine ca sunt multe scolile in care exista si asa ceva, lucru total inacceptabil intr-o tara europeana si asazis crestina).

| Uzi17 a răspuns (pentru martzian):

@martzian Nu prea e o idee buna, mai mult ca sigur colegii l-ar lua la misto pe ala sarac

| martzian a răspuns (pentru Uzi17):

Uzi17, colegii fac asta deja. Lucrand ani de zile in domeniul social pot sa iti confirm lucrul acesta. Rautatea se invata de la sine, mult mai lesne; pe cand bunatatea si darnicia se educa.

4 răspunsuri:
| HowdidIgethere a răspuns:

Ma tem ca tu in apa poti sa faci doar cativa bulbuci.

| Mechanix a răspuns:

Lasă apa, noi de șmecheria aia cu vinul avem nevoie!