| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca RObotzii sunt o lucrare necurata? Am vazut multa lume care spune ca este o lucrare a Necuratului care vrea sa ne ademeneasca.

In episodul 20 (Mazga) de la minutul 02:05 unul din roboteii aceia il invoca pe Dumnezeu care pentru ei este sub numele de "Trompi" pana la minutul 02:11. Un exemplu de insulta asupra crestinismului este chiar numele pe care l-au pus Domunului iar o a doua insulta in acest episod este chiar acest lucru pe care l-a spus in timpul incantatiei : "Trompi stangete de oua, da sa ploua, da se ploua, dane jetul tau de roua, da sa ploua, da sa ploua".
Uita-ti linkul episodului : http://creativemonkeyz.com/roboti/robotzi-s01-ep20-mazga /

Ca sa va dati seama ca nu confund eu ceva, va mai arat un citat de-al lor in descriptia videoclipului cu festivalul de la TIFF pe care l-au postat pe saitul lor : "Cum s-au adunat atatia oameni la ROboTIFFare, doar Trompi stie" (o insulta imensa asupra lui Dumnezeu).
Uita-ti si linkul catre videoclipul de la festivalul TIFF: http://creativemonkeyz.com/roboti/ce-s-a-intamplat-la-ti ff/

Observati ca la 0:48 F. O. C. A. spune :"e o bomba, cap de tap"
Capul de tap este reprezentat de Bafomet, care poate fi totodata reprezentat printr-o pentagrama, ea ilustrand un cap de tap, folosit de biserica satanista.Prin capul de tap este reprezentat diavolul. http://creativemonkeyz.com/roboti/robotzi-s01-ep12-bomba

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Voi nu aveti ce comenta si fara sa va ganditi cat de penibili suneti incepeti sa spuneti despre orice lucru ca este creatia lu' Lucifer.

| Rapplex a răspuns:

Si in Africa de Sud a fost interzisa reclama cu ingeri picati din cer pentru ca jignea religia oamenilor aceia, si cica nu poti pune ingerii intr-o postura omeneasca(sa poata fi surprinsi, ispititi etc.). Ipocrizia in secolul nostru e ceva normal.

| DomineRex a răspuns:

Da ma nu te mai uita, ca asa intra diavolul in tine, ai grija ce faci ca cine stie poate o sa iti spuna imediat sa faci practici satanice, totul este o conspiratie impotriva crestinilor, deci nici sa nu mai deschizi calculatorul sau televizorul ca intra satan in "inima ta".

| MyObsession a răspuns:

Ăm,închideţi calculatoarele,legaţi-vă un bolovan de gât şi aruncaţi-vă în Dunăre,fără supărare.
A fost urât ce am zis, dar roboţii sunt doar de comedie proastă nu are nimic deaface cu religia.Aţi ajuns să insultaţi internetul, mai aveţi un pic şi ziceţi că netu' e mâna lu' sătănel.

Răspuns utilizator avertizat
| LotusRadioactiv a răspuns:

Sunt crestina si intrebarea asta mi-a provocat un suras ironic.

| Katakito a răspuns:

Normal ca este o lucrare a diavolului.Sa te atraga de la adevarata credinta.Sa te uiti la acele seriale si sa il uiti pe D-zeu.Ai mare dreptate cu acele comentarii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fii nebun sa vezi ceva rau in aceasta comedia e super imi place pentru voi totul e de la diavolu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu e singura chestie ce il indeparteaza pe om de Dumnezeu.sunt pline toate.dar este scris; dati lui Dumnezeu ce e al lui dumnezeu.si cezarului ce e al cezarului.era legat de taxe si impozite.dar se potriveste si la ceia ce ai postat tu.

| selena_8538 a răspuns:

In primul rand ala era u duh oare care nu era dumnezeu in al doilea rand sun foarte hazli