| KubetiiOO a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? Motivati raspunsulhappy

34 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Dumnezeu este Lumina care lumineaza intunericul meu.

| Polaris a răspuns (pentru Raniia):

Luminează este Lumina care întunericul Dumnezeul meu.

| Raniia a răspuns (pentru Polaris):

Tu intelegi ce ai scris? Eu nu; Pace.

| Inferno a răspuns:

Zalmoxis nu era specia aia de gandac, care a suferit o mutatie genetica?

| costis a răspuns:

Poci sa cred asa, nemotivat?

| DragosConstantin a răspuns:

Cred in Dumnezeu pentru ca dupa parerea mea El a creat totul, dar nu respect tot ce scrie in Biblie.Ma intreb daca aia ma face un pic un "liber cugetator".

| DragosConstantin a răspuns:

Zalmoxis-ul tau poate sa-mi manance banana.

| nesuferit a răspuns (pentru DragosConstantin):

Si dumnezeul tau poate sa'mi manance banana

| DragosConstantin a răspuns (pentru nesuferit):

Chiar esti nesuferit... apropo nu puteai venii cu o idee originala trebuia sa te iei dupa mine? chiar asa de inchis esti la minte? ma mir daca tot insinuezi ca nu crezi in Dumnezeu.

| RetardedRacoons a răspuns (pentru DragosConstantin):

De la steroizi i se trage. Nu-l baga in seama, e suparat ca a ramas impotent de la cacaturile de si le injecteaza in fund. Stii expresia, muschi multi minte putina.

| nesuferit a răspuns (pentru DragosConstantin):

Faptul ca "mam luat dupa tine" nu a fost deloc intamplator... mai reflecteazawinking

| DragosConstantin a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Da...aicea iti dau dreptate.

| DarknessAngel a răspuns:

Nu. laughing Pot sa nu motivez? Invatati sa va documentati.

| KubetiiOO explică:

Da huaaa ateii laughing

| bogdan1413 a răspuns:

Da cred...si daca esti credincios ar trebui sa crezi si tu.Citeste Biblia si ai sa intelegi (Noul Testament si Vechiul Testament)

| KubetiiOO explică (pentru bogdan1413):

Eu sunt credincioasa.Normal ca cred in Elhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, nu exista dovezi stintifice care sa dovedeasca ca exista, istoria ofera destule motive sa crezi ca zeii au fost mereu imaginatia omului

| KubetiiOO explică (pentru anonim_4396):

Stiu inca nu sunt, dar pe om cine crezi ca l-a creeat?

| DragosConstantin a răspuns (pentru KubetiiOO):

El crede ca noi suntem veri cu cimpazeii.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru KubetiiOO):

Tu ai auzit de evolutie?

| Rapplex a răspuns (pentru KubetiiOO):

Evolutiawinking

| RetardedRacoons a răspuns (pentru DragosConstantin):

"El crede ca noi suntem veri cu cimpazeii."

Nu suntem toti veri cu cimpanzeii, doar crestinii.

| DragosConstantin a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Deci tu nu esti om maimuta cum zice teoria lui Darwin...tu esti alta specie =)

| Toluk19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cauta dovezi! Cautal dintii pe Dumnezeu prin credinta puternica! Oamenii nu inteleg un lucru, ca Dumnezeu nu poate fi explicat stiintific!
Sa nu cauti dovezi niciodata nu o sal gasesti, EL se gaseste prin credinta si iubire! Dar lumea a cazut si s-a indepartat de Dumnezeu, nu EL de noi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Toluk19):

De ce nu cauti si tu pe afrodita de ce o ignori?

| mirunaoprea a răspuns (pentru DragosConstantin):

Asta-i buna! laughing

| SweetSacrifice a răspuns:

God,poti sa nu mai pu intrebari de genul acesta pe site. Daca te-ai duce la "intrebari populare " ai vedea ca o gramada de persoane au mai pus intrebarea asta de 10000 de ori,poti scrie si la google intrebarea urmata de TPU,dupa ea, si ai sa vezi ca e foarte intalnita aici.Deci inceteaza sa mai repeti!
Deja ma plictisesc oamenii cu religia lor. Fiecare crede in ce vrea.
Oricum raspunsul este da,si sa motivez? Hmm, mai bine te las pe tine sa afli de la altii. happy
Si te rog frumos, sa nu mai publici intrebari care au mai fost puse de 1 mie de ori, deja devine stresant pentru toti.

| KubetiiOO explică (pentru SweetSacrifice):

Si daca nu vrau ce o sa zici.Nu te-a intrebat nimeni.jet

| SweetSacrifice a răspuns (pentru KubetiiOO):

"Jet" sa ii zici lu' mata.Eu nu te-am jignit pe tine, si nici nu intentionez sa o fac, asa ca ar fi foarte frumos din partea ta daca te-ai abtine de la anumite comenatrii inutile.

| KubetiiOO explică (pentru SweetSacrifice):

Tocmai ai facut-olaughing

| CherryBonne a răspuns:

Normal. El a creat tot ce vezi in jurul tauwinking. chiar si pe tine.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru CherryBonne):

De ce eşti aşa sigură de asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CherryBonne):

Daca a creat totul de ce nu a lasat semne? spune-mi un lucru perfect din natura

| nesuferit a răspuns (pentru CherryBonne):

Nu dumnezeu m-a facut pe mine, sau pe el, sau pe ea, ci 2 oameni