| senstein a întrebat:

Credeti in miracole? Exista ele? sad Off.

15 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Da,priveste-ti reflexia

| danay72 a răspuns:

Isus a zis ca sunt lucrări de putere, dar nu cu ajutorul său. Matei7:21-23

| RAY a răspuns:

Normal ca exista daca crezi in basme totul e un miracol, ploaia e un miracol nu? miracolele sunt pentru oameni creduli,irationali,fara ratiune, dumnezeu find produsul imsginatiei noastre,asa sunt si miracolele tot un produs al imaginatiei noastre atat, daca ar exista miracole nu ar muri nimeni de foame, saracie, boala etc un copil nascut cu lecumie, orb, handicap de ce lor nu li se da un miracol? de ce tiar da tie care esti sanatos si nu la copilul ala orb care nu a facut lumina vreodata, adica eu as prefera sa le faca lor miracole nu mie care sunt ok

| senstein explică (pentru RAY):

Deci, nu exista miracole happy asta inteleg din tot ce ai scris.

| RAY a răspuns (pentru senstein):

Normal ca nu

| sublime89 a răspuns:

Daca ar fi existat, crezi ca ai mai fi pus intrebarea asta?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Normal ca exista fenomene inca inexplicabile.
Stiinta avanseaza lent dar sigur.

| Staind a răspuns:

Sunt dovada vie ca exista miracole.

| MistretulPufos a răspuns (pentru Staind):

Sau un mistret care stie sa scrie cu copitele in romana

| drutzix a răspuns (pentru MistretulPufos):

Marit fie mistretul dactilograf.

| Kandia15 a răspuns:

DA - si cu asta am spus tot

| Cliar a răspuns:

Miracole? Clar nu. Orice eveniment are cauza si consecinta lui, fie ca aceea e cunoscuta fie ca nu. Nimic nu se intampla fara vreo cauza. Daca te referi la o sansa ca tu sa-ti depasesti problema atunci da, pana si o sansa de 0, 001% este inca o sansa.

| senstein explică (pentru Cliar):

Asta cred si eu, pana acum.e cel mai bun raspuns happy Deci am acea sansa..toti avem acea sansa, oricat de mica ar fi ea happy

| LoredanaLory16 a răspuns:

Da eu cred in miracole! O databsa intamplat sa merg cu tatal meu in oras cu masina si era o gaura mai maricica in fata drumului nostru! eu am vazut-o doar ca tatalui meu nu ii mergeau franele fix in momentul acela m-am rugat la Dumnezeu sa nu se intample ceva si am ajuns cu rotile din fata fix la inceputul gaurei. Dumnezeu m-a ajutat! Si da exista miracolee!