| Daisukee a întrebat:

Credeti in nde? (near death experiences) da, nu motivati raspunsul

Răspuns Câştigător
| rocco09 a răspuns:

Pai atunci limiteaza-te la ce stii, nu ce crezi, si nu poti dovedi!

33 răspunsuri:
| Daisukee explică (pentru Mădă0611):

Un crestin adevarat are o discutie continua cu Dumnezeu, stiu ca este greu de inteles, dar asa este, orice om care crede il poate simti pe Dumnezeu in sufletul sau.insa daca tu negi din prima existenta lui exact cum i-si doreste diavolul, nu vei avea niciodata vreun semn de la Dumnezeu, crestini au semne pentru a se intarii in credinta, stiu ca suna ciudat dar trebuie sa fi un crestin ca sa intelegi.

| Daisukee explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Am vazut mai demult acel filmulet, insa youtubeul este plin de astfel de marturii.
uitate si la http://www.youtube.com/watch?v=2EtPTyC9LlQ

| Zenicide a răspuns:

Desigur. Ce fel de intrebare stupida e asta? Folosesti nde de parca ar fi vorba despre viata dupa moarte sau ceva supernatural.
Si asta e tot nde: http://www.youtube.com/watch?v=GJhAx3834qg sunt sute si mii de feluri de nde dar tu le prezinti doar pe cele care iti convin. Sunt care au vazut clovni imbracati in roz, fete facand baie in bere si gramada de alte chestii random.