| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți în sfârșitul lumii(Apocalipsa)?
Că va veni cândva adică așa cum zic Biblia și profetii?

4 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Orice lucru are un sfarsit, deci si lumea va avea unul. Ca sa poti preciza data si modul in care se va sfarsi lumea ai nevoie de stiinta si nici asa nu ai de unde sa stii cum si cand va fi deoarece pot sa apara situatii neprevazute. Biblia e o poveste fantezista, iar profetii sunt niste mincinosi care nu au de unde sa stie cand si cum va fi sfarsitul lumii.

| Celcestietot a răspuns:

Măcar, de ce nu ar fi posibil atâta timp cât nimeni nu a demonstrat inexistența lui Dumnezeu happy?

| Werrich a răspuns:

Asa-zisii profeti vor doar sa atraga adepti cu aceste estimari de venire a Apocalipsei. In Scriptura scrie clar:
Marcu 13:32 VDC
"Cât despre ziua aceea, sau ceasul acela, nu știe nimeni, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As mai ramane vie inca 30 de ani numai ca sa vad ce se va intampla rolling on the floor. Ma entuziasmeaza la culme, astia care au zis ca in 30 de ani va veni kalki si va cadea israelu.