| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți într-o lume mai bună și în pace universala in viitor? Adevărul că lumea va progresa in viitor și va ajunge la acea armonie si pace universala, iubire colectivă și schimbarea vieții în bine asta implicând și diminuarea semnificativă a suferinței datorita medicinei holistice.Voi ce credeți? Va fi sau nu va fi pace universala în lume la un moment dat? Noua Era Vărsătorului se spune că asta va aduce Acum sa vedem daca e adevărat sau nu, pe parcursul al 200 de ani car durează Noua Era...dar cred că oricine visează la o lume mai buna,fara suferința,răutate,conflicte război, doar cu pace, armonie și iubire ...Nu așa e? Suntem totuși în mileniul III și nu mai putem sta in vechile obiceiuri și mentalități, trebuie sa progresăm spre o lume cu adevărat mai buna din toate punctele de vedere dar mai ales a caracterului și a sufketului.voi vedeți pace în lume un viitor?(Sa zicem următorii 100 de ani, 200?

https://www.astrele.ro/2019/05/23/era-varsatorului-parte a-i/

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Nope, cred ca lumea așa cum a fost cea și așa mai vă fi ca și acum până când specia umană și va dispărea.

| badpanda a răspuns:

Se spune ca un natarau poate pune mai multe intrebari decat pot 100 de intelepti sa raspunda.

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Biblia spune ca in timpurile depe urma va fi doar razboi, omoruri, boli.