| IonelFlorianUrzica a întrebat:

Credincioșilor, de ce credeți în viața veșnică? Ce credeți ca vor face oamenii o eternitate?

9 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

În cazul tău vei arde în focul veșnic al gheenei - păcătosule.
laughing

| IonelFlorianUrzica explică (pentru gabicoo):

Încă nu mi-a demonstrat nimeni cu argumente ca exista viața după moarte

| gabicoo a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Și nici nu-ți va demonstra careva de pe TPU. 90% din cei de aici au un singur neuron și ăla le ține urechile să nu cadă.

În ceea ce privește religia important este să crezi - nu să cauți dovezi.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru gabicoo):

Pai și citatul acela,, Crede și nu cerceta " cine l-a inventat? L-au inventat ca să manipuleze oamenii

| gabicoo a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Păi și dacă ai deschis internetul sau televizorul, în secunda doi ești victima unei manipulări.

| KovacsB a răspuns:

In primii 100.000 de ani o sa ma plimb prin Rai sa vad daca dau Toteu.

| EestiSodalane a răspuns:

Vor fi împliniți și fericiți și vor împarăți cu Dumnezeu

| T0Teu a răspuns:

1. Cred in viata vesnica ptc ea e promisiunea lui Dumnezeu pentru noi, e descrisa in Biblie si n as avea cum sa neg existenta unei vieti dupa moarte, unei vieti vesnice.
2. Ce sa faca oamenii o eternitate? Acum depinde si unde ajunge fiecare: in rai sau in iad. E clar ca nu se vor face aceleasi lucruri si in iad si in rai. In iad oamenii vor regreta vesnic ca nu L au urmat pe Dumnezeu, ca nu au crezut in El, ca L au batjocrit etc. Vor fi chinuiti, nu vor putea scapa de acolo. In rai, toti oamenii se vor odihni de toata munca depusa pentru Dumnezeu, se vor bucura, Il vor lauda pe Dumnezeu... mai mult nu prea stiu, citeste Biblia si ai sa mai afli cateva detalii pe care nu le am mai mentionat aici.

| Pocait01 a răspuns:

Ce vom face acolo? Ce trebuia să fi făcut aici dacă eram ascultători și trăiam în pace și iubire: Să pornim în călătoria noastră de a conduce Universul devenind civilizații de nivel II, III până la V pe scara Kardashev și după vom vedea ce se mai face/întâmplă, Dumnezeu fiind suveran a tuturor lucrurilor nu doar a celor fizice așa cum le percepem noi.