| IonelPacate a întrebat:

Crestinilor, cum dovediti ca zMeul vostru e cel real si nu Shiva? Cu ce e mai jmecher ala decat asta?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu cand eram afnostica, la sufestia cuivavL_am orovicat pe Creator daca exista sa mi se reveleze, am scris la inrebarile mele cum a fost experienta. Vorbește si tu pereții,:Creatorul meu, daca existi, ajuta-ma sa te cunosc asa cum stii Tu ca esti!

| T0Teu a răspuns:

Cat respect ai tu, atat ti se ofera. Cand o sa pui întrebări in limita bunului simt, poate o sa ai acel argumente pe care le cautiwinking

| Ago93 a răspuns:

E simpla treaba. Crestinismul se intemeiaza pe Revelatie. Pentru aprofundare, incepe sa studiezi. Bafta!