| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Crestinilor,voi asteptati sa ziceti"v-am zis eu?"big grin

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aliceinchains a răspuns:

Măi, degeaba le spui tu, de exemplu, că nu există o altă viață, că mori pur și simplu, că nu există rai/iad etc., pentru că și așa când or să crape, or să crape, nu mai au cum să-ți dea sau nu dreptate, nu?

| Leutzbv a răspuns (pentru aliceinchains):

Dar nu este totusi ciudat sa se termine brusc totul, fara sa fie ceva dupa moarte?

| aliceinchains a răspuns (pentru Leutzbv):

Ciudat? De ce? Ai o viață...aia e, apoi mori, la 20-30 sau 80 de ani. O singură viață pe care o trăiești și atât.

| Leutzbv a răspuns (pentru aliceinchains):

Si toate astea fara nicio speranta? Doar sa traiesti clipa?

| aliceinchains a răspuns (pentru Leutzbv):

Nu e de ajuns?

| Leutzbv a răspuns (pentru aliceinchains):

Ptr mine nu este de ajuns. Eu vreau mai mult, de aceea cred ca exista viata dupa moarte, fara plans, fara probleme, fara suparari, exact asa cum spune Scriptura ca va fi!

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică:

Nu sa o zicem din rautate!big grin

| Drolja a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Exact! dar, oamenii înţeleg tot ceea ce vor, oricât de blând ai încerca să fii atunci când îi sfătuieşti.

| Drolja a răspuns:

Uuu. cui nu i place să aibă dreptate? şi să fie şi mândru încât să spună "I told you!" big grin
Nu, m am lăsat de acest obicei, e total enervant.
Da, uneori mai trebuie să le dăm peste nas şi bădăranilor care nu-şi dau seama, copiilor sau altor "micuţi", dar, creştineşte ar fi să nu facem acest gest.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Noi asteptam sa va treziti!