| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a fost eclipsa totala din 1999?
Că eu aveam doar 5 ani atunci și îmi amintesc foarte vag câte ceva.
Cum s-a vazut în Romania? Se vedea întuneric total?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Asa a fost: https://youtu.be/INoUPgTz7X4

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, nu se facea temporar noapte, era cam ca seara la un pic dupa apus, cand inca se mai vede bine.

| Catrice a răspuns:

Mișto,mai vedem și data viitoare.

| halogen001 a răspuns:

Eu nu imi aduc aminte sa fi fost foarte întuneric. Cred ca a fost în funcție de zona în care ma aflam. Știu ca se vindeau ochelari pentru privit soarele, dar cred ca m-am uitat doar la televizor și de aceea nu mai țin minte exact cum a fost.

| UnOmOarecare3000 a răspuns:

Ca toate eclipsele, probabil. Ca si cand ai inchide ochii cateva secunde si i-ai deschide la loc, ceva de genul.happy