| DariaAlina a întrebat:

Cum ați descrie convingerile voastre spirituale?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Un echilibru sănătos între rațional și spiritual.

9 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Logice si rationale! Dar nu in sensul in care te gandesti tu si in care a gandit si DyNo.

| RAY a răspuns:

Nu am asa ceva

| DyNo a răspuns:

Nonconventionale, ''neortodoxe", logice si rationale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trairi estraordinare, ce nu se pot intalni oricum si oriunde si de catre oarescine.

Răspuns utilizator avertizat
| DariaAlina explică:

Am fost crescută și botezată în credința ortodoxă.
Cred că religia în care eu mă aflu a devenit, pe parcursul timpului, o instituție mult prea mecanică, concentrată pe legi absurde- pierzând adevăratul său scop.

| DariaAlina explică:

Cred că există adevăruri care nu sunt universale ci individuale.
Până și Iisus a avut un moment de îndoială vizavi de existența Tatălui... și el este exemplul ce ni se dă de urmat.
Când suntem în acceași situație, suntem judecați.

| lovitddefulger a răspuns:

Fiind logice.